Japonská centrální banka ukončila režim záporných sazeb a cílení výnosové křivky. Kurz jenu oslabil k 150,00 USDJPY. Dolar se obchoduje v zisku pod 1,0870 za euro. Koruna oslabila nad 25,20 za euro.

Ví něco, co my ne? Miliardáři začínají kupovat zlato

Není investor jako investor a nejlepší je učit se od těch nejúspěšnějších. Ray Dalio nebo Stan Druckenmiller jsou profesionální obchodníci s analytickými týmy, kteří se umí ponořit hluboko do komplexnosti a jemných nuancí trhu. Teď vkládají nemalou část svých prostředků do zlata. Infografiku, která zodpoví „proč“, přinesl Visual Capitalist.

Jmenovaní investoři chtějí vydělat peníze, ale také si uchovat hodnotu jejich nabytého majetku. Proto vytváří široká portfolia, která přežijí každý typ makroekonomického problému. Během posledního roku několik známých jmen začalo kupovat právě zlato. Proč? Visual Capitalist představil šest hlavních důvodů – ochrana majetku, uchování hodnoty, zajištění před inflací, diverzifikace portfolia, budoucí zisk a dobrý investiční fundament.

In Gold We Trust: Cena zlata může vystřelit na 5000 dolarů

Prvním z miliardářů je člen slavné rodiny Rothschildů. V létě 2016 Lord Jacob Rothschild uvedl, že mění svoje portfolio kvůli strachu z „největšího monetárního experimentu v historii lidstva“, za což označil nízké úrokové sazby, nízké výnosy a kvantitativní uvolňování. Proto začal nakupovat zlato. Druhým je manažer hedgeového fondu David Einhorn, který měl podobné důvody. Věří, že monetární politika se stala příliš velkým „dobrodružstvím“, které společně se změnami na americké politické scéně povede k inflaci.

Další z příznivců drahého kovu je zakladatel jednoho z nejúspěšnějších hedgeových fondů Ray Dalio. Ten již v roce 2016 řekl, že pro investory je ideální mít ve svém portfoliu 5 až 10 procent zlata. „Pokud nevlastníte zlato, nevíte nic o ekonomii ani historii,“ uvedl.

Západ zlato už nechce. Čína a Indie se o něj perou

Někteří lidé tvrdí, že Stanley Druckenmiller je nejlepším člověkem v historii managementu peněz. I on se nedávno také vrhl do nákupu žlutého kovu, avšak z jiných důvodů než tři výše zmínění miliardáři. V únoru investoval do zlata, protože „žádná země nechce silnější měnu“. Preferoval tak investici do drahé kovu místo měn.

Courtesy of: Visual Capitalist

Newsletter