Novák (ČEZ): Nastal čas inkasovat zisky

19:14 15. března 2016

Snižujeme finanční expozici v zahraničí a stahujeme hotovost do ČR, nastal čas inkasovat zisky ze zahraničí, říká Roklen24 finanční ředitel skupiny ČEZ Martin Novák. Obnovitelné zdroje budou největší investiční příležitostí. Co se týče hospodaření, přiznává, že pokud budou ceny elektřiny takto nízké, tlak na provozní zisky u všech energetických společností bude pokračovat. Ačkoli se sektoru nyní nedaří, zhoršení ratingu ČEZ přesto letos nečeká. Co dividenda? Nastane tlak na výplatu 100 % zisku?

Přejít na diskusi

Roklen jobs

Nenechte si ujít


Joch: Zeman zostuzuje prezidenství

15:42 1. května 2016

Klaus působil alespoň důstojně, Zeman se chová jako puberťák, říká ředitel Občanského institutu Roman Joch a dodává, že svou popularitu staví prezident hlavně na vystupování proti migraci. Přes všechno Zemanovo chování ale vidí Joch velkou šanci, že post prezidenta obhájí. Jako současného lídra politické scény vidí ředitel Občanského institutu Milana Chovance, který se dle jeho názoru stane předsedou ČSSD.

Robejšek: Migranti si přicházejí pro zklamání svých snů

10:37 28. dubna 2016

Uprchlík nehledá lepší hotel. Nemluvme o uprchlické, ale o migrační krizi. Padl mýtus, že migrační vlna vyřeší problém demografie či pracovních sil. Infuze civilizačně zcela odlišné populace přichází do západoevropské a tolerantní společnosti a ta je vydána napospas civilizaci ofenzívní. Migranti si ale přicházejí pro zklamání svých snů. Jak budou reagovat na toto zklamání, je vůbec tou největší výzvou, říká pro Roklen24 politolog a člen správní rady Intitutu 2080 Petr Robejšek.

ANKETA: Politika očima mladých předsedů

12:44 23. dubna 2016

Jak hodnotí mladí politici střet východu a západu? Konflikt zájmu v případě politika podnikatele? Kdo vede Mladé ANO, TOP tým nebo Mladé komunisty? Která organizace má ve svém čele ženu? Předsedové mládežnických organizací politických stran mohou být nadějí české politické scény. Jsou toto názory budoucích vrcholových státníků? Sledujte 2. část ankety Roklen24.

Další videa


RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza

15:00 20. května 2016

Co se dělo uplynulý týden na měnových trzích? Jaký můžeme očekávat vývoj v průběhu příštího týdne? „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Řežáb (Socialbakers): Startupová bublina? Možná ve Valley, tady ne

10:24 20. května 2016

Leoš Mareš versus Jirka Král. Kdo je na sociálních sítích silnější? Co by měl okopírovat Facebook? Youtube. Snapchat. Instagram. Spousta dynamických trendů. Spousta dynamických firem. Vzniká kolem startupů opět bublina? Jak se od roku 2008 proměnilo české startupové prostředí? A jak české firmy ve svém přístupu k novým možnostem propagace? I na to Roklen24 odpovídá „český Mark Zuckerberg“, zakladatel globální firmy analyzující sociální sítě Socialbakers, Jan Řežáb.

Burrito Loco: Za Prahou máme pole plná koriandru

21:44 19. května 2016

Lidé za poslední dva – tři roky prochází určitými změnami. Mají zájem o kvalitní jídlo, hledají alternativy, je čím dál více vegetariánů, veganů, celiaků, makrobiotiků. Lidé už nechtějí chodit do klasických fastfoodů. V čem jsou restaurace Burrito Loco unikátní a co stojí za jejich vznikem? V čem jsou lepší než klasický fastfood? Pro Roklen24 prozrazuje ředitel, Pavel Matoušek. Už jste navštívili Burrito Loco? Jak vám tam chutnalo. Napište nám do diskuze.

Schneider: Merkelová se zachovala relativně dobře

21:47 15. května 2016

Lze označit viníky migrační krize? Selhávají instituce a jejich elity? Jiří Schneider, ředitel Aspen Institute Prague v rozhovoru pro Roklen24 zmiňuje problém selhání institucí, jejich elit a dopady v podobě nejen migrační krize. Připouští, že nelze označit konkrétního viníka migrační krize a Angela Merkelová se v dané situaci zachovala relativně dobře. Jak ovlivní celou současnou situaci vítězství muslimského starosty v Londýně? Bude protiváhou na globálním poli Donald Trump?

Teri Blitzen: Youtubeři nepracují za úsměv

21:05 14. května 2016

Fenomén poslední doby? Určitě youtubeři. Blogerka roku 2014 s více než 360 000 followery na Youtube a čtvrt milionem fanoušků na Facebooku, patří k nejvlivnějším osobnostem českého internetu. Tereza Hodanová alias Teri Blitzen začala svoji youtuberskou dráhu teprve před třemi lety. Jak výnosný je to byznys a kam se podle Teri posouvají sociální sítě? Kterým nejvíce věřím a jak podle ní vypadá ideální spolupráce youtubera a firmy?

Média a mediální byznys v ČR

16:04 13. května 2016

Záznam diskuse pořádané studentským klubem Roklen College o médiích a mediálním byznysu v ČR.  Diskutovali: Dalibor Balšínek, zakladatel Echomedia a šéfredaktor ECHO24, Ondřej Neumann, zakladatel Ústavu pro nezávislou žurnalistiku, jejímž prvním projektem byl internetový server hlidacipes.org, a Jan Rozkošný, jednatel a editor DVTV, pořadu, který vznikl po odchodu redaktorů z České televize (Drtinová a Veselovský). Diskuzi moderoval hlavní ekonom skupiny Roklen Lukáš Kovanda.

Martin Novák: ČEZ i akcionářům zajistí zisk obnovitelné zdroje

11:46 13. května 2016

Jako možné investice se primárně zaměřujeme na Německo a Polsko.  Díváme se především na větrné farmy, konkrétně ale nyní máme zájem o polská teplárenská aktiva francouzské EdF, říká ve videorozhovoru pro Roklen24 finanční ředitel ČEZ Martin Novák. Obnovitelné zdroje jsou podle něj jediné aktivum, které je schopné vydělat dost peněz, aby firma dál dokázala akcionářům generovat zisk.

Zdravotnictví v ČR? Poměrem cena výkon – nejlepší na světě

19:14 12. května 2016

Prvotní problém v českém zdravotnictví nejsou nízké platy mladých lékařů, ale spíše omezenost možnosti kariérního růstu, říká primář a majitel očních klinik Gemini MUDr. Pavel Stodůlka, který operoval i osobnosti jako je Václav Klaus. Poměrem cena výkon je jedno z nejlepších na světě, v oblasti oční chirurgie patříme mezi světovou špičku, říká. Oční chirurgie a hlavně laserové operace se dají považovat za byznys. Snadný zisk? To Pavel Stodůlka odmítá.

Profesor Rejnuš o černých labutích a krizi horší 2008. Jak se chránit?

18:12 11. května 2016

Do čeho investovat, aby se běžný člověk ochránil před ničivými dopady další možné krize? V jakém stavu se skutečně nachází světová ekonomika? Proč může přijít krize ještě daleko horší než ta, která vypukla v roce 2008? Hrozeb, které mohou naši společnost srazit na kolena, je bezpočet, říká profesor Oldřich Rejnuš pro Roklen24 s tím, že peníze jsou až na prvním místě. Komplexnější pohled na stav ekonomiky nabízí ve svém životním díle „Finanční trhy“.

Šéf Monety: Stavíme základy pro silnou českou značku

16:45 10. května 2016

Chceme se stát primární bankou pro financování malých podniků, svobodných povolání. Z hlediska dividendové politiky budeme velmi předvídatelní. Letošek bude relativně složitý kvůli odpojení od GE, v roce 2017 ale naši akcionáři budou velmi spokojeni, řekl pro Roklen24 při vstupu banky Moneta na pražskou burzu šéf banky Tomáš Spurný. Šéf pražské burzy Petr Koblic ocenil téměř nejprofesionálnější proces IPO, který jsme v poslední době viděli. Banku čeká záhy v indexu MSCI a tím nové investory. 

Ivo Valenta: Nejsem jako Babiš

18:06 5. května 2016

Podnikatel, majitel hazardní skupiny a senátor. Ivo Valenta se vymezuje proti srovnávání s Andrejem Babišem. V rozhovoru pro Roklen24 zdůrazňuje, že se jeho firmy neúčastní státních zakázek, nejsou příjemci dotací a v případě médii, která vlastní - což jsou Parlamentní listy - do jejich chodu nezasahuje. Hazardní byznys je dle jeho slov morální, protože je zcela legální. Horší problém vidí senátor v daňovém systému a zatížení práce. A chce to změnit, spolu se stranou Soukromníků a Svobodných.

Sinolog Kříž: Čína může být západnější než západ

19:31 2. května 2016

Číňané mají v ČR nízkou hladinu investic a není důvodu, proč by ji neměli navyšovat, říká sinolog a ekonom Martin Kříž. Za čínskými investicemi v Česku vidí Kříž snahu o diverzifikaci v prostředí klesajících výnosů. Argumenty o lidských právech jsou relevantní, nicméně díky spolupráci v byznysu může dojít i ke zlepšení v dalších oblastech, soudí. Čína není klasickou komunistickou zemí a časem může být „západnější než západ“, dodává sinolog.

Všechna videa

comments powered by Disqus