SizeID

Novák (ČEZ): Nastal čas inkasovat zisky

19:14 15. března 2016

Snižujeme finanční expozici v zahraničí a stahujeme hotovost do ČR, nastal čas inkasovat zisky ze zahraničí, říká Roklen24 finanční ředitel skupiny ČEZ Martin Novák. Obnovitelné zdroje budou největší investiční příležitostí. Co se týče hospodaření, přiznává, že pokud budou ceny elektřiny takto nízké, tlak na provozní zisky u všech energetických společností bude pokračovat. Ačkoli se sektoru nyní nedaří, zhoršení ratingu ČEZ přesto letos nečeká. Co dividenda? Nastane tlak na výplatu 100 % zisku?

Přejít na diskusi

Nenechte si ujít


ANKETA: Jak a kam investovat milion podle portfoliomanažerů?

13:44 9. listopadu 2016

Zlato. Akcie. Fondy. Korporátní dluhopisy. Tam všude by vybraní portfolio manažeři investovali volný jeden milion korun na střednědobý horizont. Kam přesně a v jakém poměru nyní investovat peníze? Podívejte se na anketu, ve které odpovídali řečníci 3. České investiční konference 10.-11. listopadu v Praze: Ján Hájek, Jan Kaška, Petr Krčil, Adam Bilko, Patrick Vyroubal, Jakub Skryja, Vladimír Hoffmann či spoluorganizátor konference Dan Gladiš.

Klimek (AJO.cz): České silnice s auty bez řidičů budou do tří let

20:16 29. října 2016

České silnice s auty bez řidičů budou do tří let. Je to pro nás obrovská příležitost. Carsharing totiž velmi snadno tato auta implementuje do svých flotil ve chvíli, kdy budou komerčně dostupná. Tím, že je přidáme do naší flotily, úroveň služby pozvedneme na úplně nový level. Budeme schopni jezdit do té doby v dosud nemyslitelných módech. Serveru Roklen24 to v rozhovoru řekl zakladatel online platformy pro sdílení aut AJO.cz, která úspěšně vstoupila na Fundlift.

Kaška: Itálie je neinvestovatelná, věřím Řecku a Španělsku

08:10 30. října 2016

Nejvíce fandím NASDAQu, Indie je pro nás stále zajímavá. Středoevropský region je ve výborné kondici. Nechápu proč ještě máme kurzový závazek. Španělsko, Řecko, Itálie. Jižní křídlo Evropy se topí v problémech? Skutečně? Kdo je ztracený případ? Kde hledat slušný investiční potenciál? I na to jsme se ptali portfolio manažera společnosti Charles Bridge Jana Kašky, který je řečníkem 3. České investiční konference 10.-11. listopadu v Praze.

Další videa


Podnikatelé boj proti EET nevzdávají. Co vzkázali Babišovi?

15:05 3. prosince 2016

Elektronická evidence pomáhá ovládat národ. Je to projev státní zvůle, stát šmíruje živnostníky, řekl dnes na demonstraci proti EET na Václavském náměstí předseda APM Radomil Bábek. Živnostníci jsou pilířem ekonomiky, socialistická vláda je šikanuje, řekla serveru Roklen24 místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Co vzkázali rozlobení podnikatelé i politici ministru financí Andrejovi Babišovi?

Čáp: Průmysl 4.0 může vrátit výrobu zpět do USA a Evropy

13:07 2. prosince 2016

Hlavním přínosem Průmyslu 4.0 je fakt, že se z výroby stane služba. Základem jsou digitální továrny, takzvané „smart factories“. Produktivita by se mohla zvýšit až o 30 procent. Výrazně naroste efektivita využití výrobních procesů a poklesne chybovost. Vlastníci výrobních prostředků už nebudou vládnout. Navrch budou mít ti, kteří budou mít nápad. Serveru Roklen24 to řekl ředitel firmy Sprinx Systems Jiří Čáp. Splní se pak díky Průmyslu 4.0 sen politiků, aby se vrátila zpět do USA a Evropy?

Posilující dolar, důvěra v Trumpa a čekání na Fed

17:02 28. listopadu 2016

Dolar v uplynulém týdnu posiloval. Důvodem byla důvěra v politiku budoucího prezidenta Donalda Trumpa, který chce USA vrátit lesk nekonečně a strmě rostoucí ekonomiky. Svůj podíl na posílení dolaru má i Fed, který potvrdil, že situace je dostatečně dobrá pro brzké zvýšení sazeb. „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Jan Hebnar: Trump je pro Čínu dobrý partner

17:50 25. listopadu 2016

Budoucí prezident Spojených států amerických Donald Trump je z pohledu Číňanů dobrý partner. Mají rádi silné rozhodné vůdce. Koncept EU je Číňanům dost cizí. Zajímá je volný pohyb, ale jinak unii moc nechápou. Serveru Roklen24 to řekl podnikatel a bývalý diplomat Jan Hebnar, který se Čínou zabývá a v zemi podniká. Dodává, k čemu slouží čínské investice v Česku a jaké tuzemské firmy mají v Číně šanci uspět.

Zadák (HP): Reakce bank na FinTech? Sebekanibalizace

09:05 23. listopadu 2016

IT, bezpečnost, nanotechnologie, ale i automobilový průmysl. České startupy mají především v těchto oblastech vysoký inovační potenciál. Spousta oblastí se brzy dynamicky změní. Průmyslová revoluce je za dveřmi. FinTech společnosti změní fungování bankovního sektoru. Kdo bude lídrem bankovnictví? Jak uchopit úspěšnou růstovou strategii? Pro Roklen24 to prozrazuje jeden z nejvýše postavených českých manažerů Jan Zadák, senior vice president Hewlett-Packard.

Akční eurokoruna. Co dělá s dolarem Fed?

20:04 21. listopadu 2016

Eurokoruna byla poměrně akční a v úvodu minulého týdne vystoupala až na 27,07 koruny za euro. Americká makrodata pak zvýšila šance na to, že Fed přistoupí ke zvýšení dolarových sazeb. Dolar reagoval posílením vůči euru až k hladině 1,06. Potvrdí dobrou kondici české ekonomiky konjunkturální průzkum? „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Andrej Kiska: Zajímají mě startupy, které nejsou sexy na první pohled

11:24 18. listopadu 2016

Tým, produkt a velikost trhu. To jsou pro nás zásadní věci, když zvažujeme zainvestování projektu. Startupový ekosystém v Česku je slušně našlápnutý, třicet procent našich investic máme právě v České republice. Startupy se zbytečně bojí, že jim jejich nápad ukradneme. Jaké další chyby startupy dělají a jak se jim vyvarovat? Jak jednat s investory? Partner společnosti Credo Ventures Andrej Kiska mimo jiné pro Roklen24 prozrazuje proč preferuje projekty, které nejsou trendy.

Zakladatelé SizeID investorům: S námi můžete změnit ecommerce

18:26 14. listopadu 2016

Za několik dní na Fundliftu získali vysoko přes milion z cílových tří. Projekt SizeID, který velikostní tabulky oblečení jednotlivých výrobců mění na snadno použitelnou pomůcku, zaujal. Správnou velikost oblečení umí SizeID doporučit přes portál i mobilní appku. „Klíč k businessu je ale přímo v eshopu. Umíme přivést nové zákazníky, kteří nakoupí rychleji a přesně a eshopu tak šetříme i desítky tisíc korun měsíčně,“ říkají pro Roklen24 zakladatelé SizeID, Adam Bičiště a Jakub Šindelář.

Slabá koruna a strach z Trumpa: Shrnutí týdne & Prognóza

14:07 14. listopadu 2016

Česká měna byla během uplynulého týdne stabilní, v pátek se ale dostala až k hranici 27,1 EURCZK. Za oslabením byla obava investorů z vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách, aniž by zprostředkovaně musela reagovat Česká národní banka prodloužením devizových intervencí. „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Týden jen pro odvážné! Co potřebují české startupy?

09:09 13. listopadu 2016

Týden podnikání, neboli Global Entrepreneurship Week, je největší světovou událostí věnovanou podpoře podnikání. V Česku proběhne letos počtvrté 14. – 20. listopadu. Pořádá ji více než 160 zemí světa. Cílem je pomoci podnikatelům a jejich startupům i rozvinutějším firmám v dalších růstu? Co se bude dít v Česku? O tom se zakladatelem pořadatelské ELAI Lukášem Sedláčkem.

Illetško: Nabízíme jiný přístup, každý klient je pro nás VIP

15:54 10. listopadu 2016

Každý klient je pro nás VIP klient, a tak se k němu chováme. Můžeme si dovolit vyšší úroky na vkladových produktech. Snažíme se oslovit takové lidi, kteří hledají jiný přístup, jinou vztahovou finanční instituci, byť třeba nedisponují velkými penězi. Serveru Roklen24 to řekl Petr Illetško, předseda představenstva spořitelního družstva ANO, který dodává, že rizikovost vkladů je obdobná jako u banky.

ANKETA: Jak a kam investovat milion podle portfoliomanažerů?

13:44 9. listopadu 2016

Zlato. Akcie. Fondy. Korporátní dluhopisy. Tam všude by vybraní portfolio manažeři investovali volný jeden milion korun na střednědobý horizont. Kam přesně a v jakém poměru nyní investovat peníze? Podívejte se na anketu, ve které odpovídali řečníci 3. České investiční konference 10.-11. listopadu v Praze: Ján Hájek, Jan Kaška, Petr Krčil, Adam Bilko, Patrick Vyroubal, Jakub Skryja, Vladimír Hoffmann či spoluorganizátor konference Dan Gladiš.

Všechna videa

comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.