Bezrizikové akcie

Investoři vybírali zisky, dolaru nepomohl ani lepší HDP

20:22 27. prosince 2016

Eurodolar se po delší rally od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem stabilizoval okolo úrovně 1,044 EURUSD a mírně tak oslabil. Důvodem byly především výběry zisků investory, kteří ke konci roku uzavírají pozice a připravují se na rok následující. Posílení dolaru vůči euru nepomohla ani lepší čísla amerického HDP za 3. čtvrtletí. „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Přejít na diskusi

Nenechte si ujít


Exkluzivně: Šéf IEA Fatih Birol k cenám ropy v roce 2017

18:01 13. prosince 2016

Stále je příliš brzy odhadnout, zda bude dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o zmrazení produkce plně realizována. Jaký bude vývoj cen ropy v roce 2017? V exkluzivním rozhovoru pro Roklen24 to říká generální ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol. Dodává, jak může ceny ropy ovlivnit budoucí prezident USA Donald Trump?

Týmy budoucnosti očima Googlu? Jako mraveniště či hejna ptáků

20:20 11. prosince 2016

V Googlu nenajdete plakáty s rozjuchaným kravaťákek říkajícím: „Týmová práce především.“ Pokud u nás nepracujete týmově, nevygenerujete tak zajímavá čísla, jako kdybyste se spojili s pár dalšími lidmi. Aktivity vedoucí k výsledkům nestanovují manažeři, ti pouze vytváří prostředí, aby se lidé mohli propojovat. Jak jsou hodnoceni pracovníci Googlu? Nakoukněte pod pokličku fenoménu internetu s programovým manažerem Googlu a autorem workshopu Summitu Týdne podnikání Týmy 2.0 Danielem Francem.

Jiří Čáp: Návodem k Průmyslu 4.0 může být minecraft

12:02 9. prosince 2016

Asi 65 procent dnešních studentů bude v budoucnu pracovat v pozicích, které dnes neexistují. Ani je neumíme pojmenovat, říká v rozhovoru pro Roklen24 ředitel firmy Sprinx Systems Jiří Čáp. Co je podle něj potřeba udělat, aby dnešní děti využily příležitost, kterou přináší Průmysl 4.0? Měly by hrát počítačovou hru minecraft. Když hrají minecraft, učí se logicky přemýšlet. Musí vědět, jak věci vznikají, jak konstruovat, jak vznikají konkrétní výrobní plány. Je Česko na Průmysl 4.0 připravené?

Další videa


Kratochvíl: Zkostnatělé banky jsou živou vodou pro FinTech

22:24 20. února 2017

Do roka či do dvou bude český FinTech proslulý jako úspěšné antivirové programy. Nerealizovatelné nápady v bankách se dají uskutečnit ve fintechovém startupu. Práce v bankovním sektoru pro mě byla nudná, fintech byl pro mne příležitost pro dynamický růst, poodhaluje svoji cestu do BudgetBakers ředitel Michal Kratochvíl.

FinTech startupy na Finovate: Být perfektní, to chce čas

16:46 19. února 2017

Jaký je evropský FinTech? Na londýnském Finovate se 7. a 8. února investorům představilo 71 fintechových starupů. Čemu se věnují? Jak hodnotí FinovateEurope 2017? Přinášíme komentáře zástupců FinTechu ze Švýcarska, Norska a Itálie. 

Šéfka TechSquare: Co by mohlo rozhýbat český FinTech?

16:39 17. února 2017

Impulsy k rozvoji FinTech přijdou také od bank. Nahrává tomu směrnice PSD2, jejímž cílem je vytvořit jednotný integrovaný trh. Pro banky to bude zásadní změna. Mohlo by to rozhýbat FinTech v Česku. Směrnice může být i pobídkou pro samotné startupy. Serveru Roklen24 to v Londýně na FinovateEurope 2017 řekla ředitelka společnosti TechSquare Veronika Peterková.

Šmída (Twisto): Prošlapáváme cestičku českým FinTech startupům

21:02 11. února 2017

Banky s FinTech firmami velmi aktivně spolupracují. Ty nejlepší služby vzniknou ve vzájemné spolupráci. V Čechách se to ještě musí stát. Serveru Roklen24 to v Londýně na FinovateEurope 2017 řekl zakladatel a CEO startupu Twisto Michal Šmída. Jako jediný český účastník letošního Finovate Twisto prošlapával cestičku dalším českým FinTech startupům. Je to místo, kde potkáte ty správné investory, dodal.

Brunio? Čerstvá strava a málo chemie pro vaše mazlíčky

23:26 9. února 2017

Češi se stále častěji zabývají složením stravy, jak pro sebe, tak pro svého psa. Řeší původ a kvalitu surovin, které jsou obsaženy v krmení pro svého mazlíčka. To je jeden z důvodů proč vznikl projekt Brunio, jedna z prvních českých značek etablujících se v globálně rychle rostoucím segmentu super-premium produktů pro domácí mazlíčky. Serveru Roklen24 to řekla jeho zakladatelka Petra Stoklasová. Dodává, kde brala inspiraci a proč projekt vstoupil na Fundlift.

Rusnok: Konec intervencí? Budou speciální jednání

16:02 2. února 2017

Bankovní rada České národní banky dnes konkrétní scénáře ukončení kurzového závazku neřešila. Bankéři budou konec intervencí řešit na speciálních jednáních, které se uskuteční v horizontu týdnů až měsíců. Serveru Roklen24 to po jednání rady řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Dodává také, jak by mohl kurz koruny k euru po ukončení závazku vypadat.

Stroukal: Čím hůř je na tom svět, tím lépe pro bitcoin

14:06 30. ledna 2017

Bitcoin je alternativa peněz. Jakmile někdo řekne, že zdaní hotovost, bitcoinu to pomůže. Platí tak slova Nassima Taleba, autora slavné Černá labutě. Ten ve své další knize „Antifragilita – Jak těžit z nejistoty​“ upozornil na to, že čím hůře je na tom svět, tím lepší je to do určité míry pro bitcoin. Serveru Roklen24 to řekl expert na kryptoměny Dominik Stroukal.

Šéf burzy Koblic: Akciové trhy letos ovládnou zprávy z politiky

09:43 20. ledna 2017

Evropským akciovým trhům budou v letošním roce dominovat zprávy z politiky. Čeká nás minimálně pět důležitých voleb a každé z nich mohu zamávat evropskými trhy. V rozhovoru pro Roklen24 to řekl generální ředitel pražské burzy Petr Koblic. Dodává, jaký je jeho názor na konec devizových intervencí ČNB a také crowdfunding.

Český nanolídr je v kurzu, miliony za den a dobývání trhů

14:33 11. ledna 2017

Úspěchů na poli nanotechnologií bychom nedosáhli bez spolupráce s předními akademiky a lékaři. Česká republika hraje v nanotechnologiích prim. S dalšími nanotechnologickými společnostmi spolupracujeme, zároveň jsou pro nás zdravou konkurencí, říká pro Roklen24 generální ředitelka ING MEDICAL Hana Havlová. Jak ING MEDICAL, která vstoupila na Fundlift, dobývá světové trhy? Má malá firma šanci proti farmaceutickým gigantům?

Kovanda: Pozitivní černou labutí roku 2017 může být bitcoin

08:49 2. ledna 2017

Pozitivní černou labutí roku 2017 může být oblast kryptoměn. Stále více lidí totiž bude kvůli politice vlád utíkat do decentralizovaného světa. V rozhovoru pro Roklen24 to řekl ekonom Lukáš Kovanda. Podle něj se letos může dál vyostřit geopolitická situace ve světě. Dobrou příležitostí pro investory můžou být akcie velkých amerických firem. Co letos dle Kovandy čeká českou ekonomiku? Koho a proč budou Češi volit v parlamentních volbách?

Kovanda: Letos mě překvapil Trump i brexit. Důsledky?

16:01 28. prosince 2016

Brexit a zvolení Donalda Trumpa 45. americkým prezidentem. To byly podle hlavního ekonoma skupiny Roklen Lukáše Kovandy hlavní události uplynulého roku, které nejvíce překvapily. „Musím se přiznat, že v obou případech jsem tipoval opačný výsledek,“ dodal Kovanda. Co podle něj v roce 2016 překvapilo v české ekonomice?

Rusnok: Situaci na realitním trhu v ČR pozorně sledujeme

18:01 22. prosince 2016

Situaci na českém nemovitostním trhu s ohledem na zdraví a odolnost bank ČNB pozorně sleduje. Není nijak dramatická. Serveru Roklen24 to řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Dodal, že ČNB se cílenými doporučeními snaží na situaci reagovat. „Je to zcela pod kontrolou. Nijak se nevymykáme prakticky z ostatních zemí, které jsou v růstové fázi. Dokonce v mnoha zemích EU je realitní trh ještě mnohem dynamičtější,“ dodal Rusnok.

Všechna videa

comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.