Bezrizikové akcie

Kaška: Itálie je neinvestovatelná, věřím Řecku a Španělsku

08:10 30. října 2016

Nejvíce fandím NASDAQu, Indie je pro nás stále zajímavá. Středoevropský region je ve výborné kondici. Nechápu proč ještě máme kurzový závazek. Španělsko, Řecko, Itálie. Jižní křídlo Evropy se topí v problémech? Skutečně? Kdo je ztracený případ? Kde hledat slušný investiční potenciál? I na to jsme se ptali portfolio manažera společnosti Charles Bridge Jana Kašky, který je řečníkem 3. České investiční konference 10.-11. listopadu v Praze.

Přejít na diskusi

Nenechte si ujít


Klimek (AJO.cz): České silnice s auty bez řidičů budou do tří let

20:16 29. října 2016

České silnice s auty bez řidičů budou do tří let. Je to pro nás obrovská příležitost. Carsharing totiž velmi snadno tato auta implementuje do svých flotil ve chvíli, kdy budou komerčně dostupná. Tím, že je přidáme do naší flotily, úroveň služby pozvedneme na úplně nový level. Budeme schopni jezdit do té doby v dosud nemyslitelných módech. Serveru Roklen24 to v rozhovoru řekl zakladatel online platformy pro sdílení aut AJO.cz, která úspěšně vstoupila na Fundlift.

Boj o EET zuřil na Václavském náměstí i ve Sněmovně

23:01 7. prosince 2016

Zákon o elektronické evidenci (EET) je nezákonný a neústavní. Každý zákonodárce, který chce dosáhnout nějakého cíle, má volit přiměřené prostředky. EET je naprosto nepřiměřený prostředek, řekl serveru Roklen24 v sobotu na demonstraci advokát a místopředseda Strany svobodných občanů Ondřej Pecák. Ostře sledovaným zákonem se dnes zabývali poslanci rozpočtového výboru. Jak dopadlo jejich hlasování?

Český nanolídr je v kurzu, miliony za den a dobývání trhů

14:33 11. ledna 2017

Úspěchů na poli nanotechnologií bychom nedosáhli bez spolupráce s předními akademiky a lékaři. Česká republika hraje v nanotechnologiích prim. S dalšími nanotechnologickými společnostmi spolupracujeme, zároveň jsou pro nás zdravou konkurencí, říká pro Roklen24 generální ředitelka ING MEDICAL Hana Havlová. Jak ING MEDICAL, která vstoupila na Fundlift, dobývá světové trhy? Má malá firma šanci proti farmaceutickým gigantům?

Další videa


V Česku přituhlo a není to mráz, hrozí autoritářský režim

16:23 25. února 2017

V Česku ještě přituhlo, a není to mráz. Babiš, Sobotka a další neberou občany vážně. Chceme, aby se chovali jako správci státu, nikoliv jako vrchnost. Na demonstraci proti vládě a EET to řekl předseda APM Radomil Bábek. Upozornil na to, že občané na zavedení EET doplatili a podnikatelé mají práci navíc. Herečka Barbora Štěpánová pak poznamenala, že se Češi můžou demokraticky „provolit“ k autoritářskému režimu.

Ondřej Krátký k boji Liftaga s Uberem a magistrátem

19:23 23. února 2017

Autonomní auta chceme mít ve své flotile dřív, než nám dojdou řidiči. Praha řeší dopravní situaci ve městě restriktivními opatřeními, máme ambici nabídnout jiná řešení, prozrazuje pro Roklen24 spoluzakladatel Liftaga Ondřej Krátký.

Kratochvíl: Zkostnatělé banky jsou živou vodou pro FinTech

22:24 20. února 2017

Do roka či do dvou bude český FinTech proslulý jako úspěšné antivirové programy. Nerealizovatelné nápady v bankách se dají uskutečnit ve fintechovém startupu. Práce v bankovním sektoru pro mě byla nudná, fintech byl pro mne příležitost pro dynamický růst, poodhaluje svoji cestu do BudgetBakers ředitel Michal Kratochvíl.

FinTech startupy na Finovate: Být perfektní, to chce čas

16:46 19. února 2017

Jaký je evropský FinTech? Na londýnském Finovate se 7. a 8. února investorům představilo 71 fintechových starupů. Čemu se věnují? Jak hodnotí FinovateEurope 2017? Přinášíme komentáře zástupců FinTechu ze Švýcarska, Norska a Itálie. 

Šéfka TechSquare: Co by mohlo rozhýbat český FinTech?

16:39 17. února 2017

Impulsy k rozvoji FinTech přijdou také od bank. Nahrává tomu směrnice PSD2, jejímž cílem je vytvořit jednotný integrovaný trh. Pro banky to bude zásadní změna. Mohlo by to rozhýbat FinTech v Česku. Směrnice může být i pobídkou pro samotné startupy. Serveru Roklen24 to v Londýně na FinovateEurope 2017 řekla ředitelka společnosti TechSquare Veronika Peterková.

Šmída (Twisto): Prošlapáváme cestičku českým FinTech startupům

21:02 11. února 2017

Banky s FinTech firmami velmi aktivně spolupracují. Ty nejlepší služby vzniknou ve vzájemné spolupráci. V Čechách se to ještě musí stát. Serveru Roklen24 to v Londýně na FinovateEurope 2017 řekl zakladatel a CEO startupu Twisto Michal Šmída. Jako jediný český účastník letošního Finovate Twisto prošlapával cestičku dalším českým FinTech startupům. Je to místo, kde potkáte ty správné investory, dodal.

Brunio? Čerstvá strava a málo chemie pro vaše mazlíčky

23:26 9. února 2017

Češi se stále častěji zabývají složením stravy, jak pro sebe, tak pro svého psa. Řeší původ a kvalitu surovin, které jsou obsaženy v krmení pro svého mazlíčka. To je jeden z důvodů proč vznikl projekt Brunio, jedna z prvních českých značek etablujících se v globálně rychle rostoucím segmentu super-premium produktů pro domácí mazlíčky. Serveru Roklen24 to řekla jeho zakladatelka Petra Stoklasová. Dodává, kde brala inspiraci a proč projekt vstoupil na Fundlift.

Rusnok: Konec intervencí? Budou speciální jednání

16:02 2. února 2017

Bankovní rada České národní banky dnes konkrétní scénáře ukončení kurzového závazku neřešila. Bankéři budou konec intervencí řešit na speciálních jednáních, které se uskuteční v horizontu týdnů až měsíců. Serveru Roklen24 to po jednání rady řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Dodává také, jak by mohl kurz koruny k euru po ukončení závazku vypadat.

Stroukal: Čím hůř je na tom svět, tím lépe pro bitcoin

14:06 30. ledna 2017

Bitcoin je alternativa peněz. Jakmile někdo řekne, že zdaní hotovost, bitcoinu to pomůže. Platí tak slova Nassima Taleba, autora slavné Černá labutě. Ten ve své další knize „Antifragilita – Jak těžit z nejistoty​“ upozornil na to, že čím hůře je na tom svět, tím lepší je to do určité míry pro bitcoin. Serveru Roklen24 to řekl expert na kryptoměny Dominik Stroukal.

Šéf burzy Koblic: Akciové trhy letos ovládnou zprávy z politiky

09:43 20. ledna 2017

Evropským akciovým trhům budou v letošním roce dominovat zprávy z politiky. Čeká nás minimálně pět důležitých voleb a každé z nich mohu zamávat evropskými trhy. V rozhovoru pro Roklen24 to řekl generální ředitel pražské burzy Petr Koblic. Dodává, jaký je jeho názor na konec devizových intervencí ČNB a také crowdfunding.

Český nanolídr je v kurzu, miliony za den a dobývání trhů

14:33 11. ledna 2017

Úspěchů na poli nanotechnologií bychom nedosáhli bez spolupráce s předními akademiky a lékaři. Česká republika hraje v nanotechnologiích prim. S dalšími nanotechnologickými společnostmi spolupracujeme, zároveň jsou pro nás zdravou konkurencí, říká pro Roklen24 generální ředitelka ING MEDICAL Hana Havlová. Jak ING MEDICAL, která vstoupila na Fundlift, dobývá světové trhy? Má malá firma šanci proti farmaceutickým gigantům?

Kovanda: Pozitivní černou labutí roku 2017 může být bitcoin

08:49 2. ledna 2017

Pozitivní černou labutí roku 2017 může být oblast kryptoměn. Stále více lidí totiž bude kvůli politice vlád utíkat do decentralizovaného světa. V rozhovoru pro Roklen24 to řekl ekonom Lukáš Kovanda. Podle něj se letos může dál vyostřit geopolitická situace ve světě. Dobrou příležitostí pro investory můžou být akcie velkých amerických firem. Co letos dle Kovandy čeká českou ekonomiku? Koho a proč budou Češi volit v parlamentních volbách?

Všechna videa

comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.