Bezrizikové akcie

Český nanolídr je v kurzu, miliony za den a dobývání trhů

14:33 11. ledna 2017

Úspěchů na poli nanotechnologií bychom nedosáhli bez spolupráce s předními akademiky a lékaři. Česká republika hraje v nanotechnologiích prim. S dalšími nanotechnologickými společnostmi spolupracujeme, zároveň jsou pro nás zdravou konkurencí, říká pro Roklen24 generální ředitelka ING MEDICAL Hana Havlová. Jak ING MEDICAL, která vstoupila na Fundlift, dobývá světové trhy? Má malá firma šanci proti farmaceutickým gigantům?

Přejít na diskusi

Nenechte si ujít


Zadák (HP): Reakce bank na FinTech? Sebekanibalizace

09:05 23. listopadu 2016

IT, bezpečnost, nanotechnologie, ale i automobilový průmysl. České startupy mají především v těchto oblastech vysoký inovační potenciál. Spousta oblastí se brzy dynamicky změní. Průmyslová revoluce je za dveřmi. FinTech společnosti změní fungování bankovního sektoru. Kdo bude lídrem bankovnictví? Jak uchopit úspěšnou růstovou strategii? Pro Roklen24 to prozrazuje jeden z nejvýše postavených českých manažerů Jan Zadák, senior vice president Hewlett-Packard.

Podnikatelé boj proti EET nevzdávají. Co vzkázali Babišovi?

15:05 3. prosince 2016

Elektronická evidence pomáhá ovládat národ. Je to projev státní zvůle, stát šmíruje živnostníky, řekl dnes na demonstraci proti EET na Václavském náměstí předseda APM Radomil Bábek. Živnostníci jsou pilířem ekonomiky, socialistická vláda je šikanuje, řekla serveru Roklen24 místopředsedkyně ODS Alexandra Udženija. Co vzkázali rozlobení podnikatelé i politici ministru financí Andrejovi Babišovi?

Jiří Čáp: Návodem k Průmyslu 4.0 může být minecraft

12:02 9. prosince 2016

Asi 65 procent dnešních studentů bude v budoucnu pracovat v pozicích, které dnes neexistují. Ani je neumíme pojmenovat, říká v rozhovoru pro Roklen24 ředitel firmy Sprinx Systems Jiří Čáp. Co je podle něj potřeba udělat, aby dnešní děti využily příležitost, kterou přináší Průmysl 4.0? Měly by hrát počítačovou hru minecraft. Když hrají minecraft, učí se logicky přemýšlet. Musí vědět, jak věci vznikají, jak konstruovat, jak vznikají konkrétní výrobní plány. Je Česko na Průmysl 4.0 připravené?

Další videa


Kovanda: Pozitivní černou labutí roku 2017 může být bitcoin

08:49 2. ledna 2017

Pozitivní černou labutí roku 2017 může být oblast kryptoměn. Stále více lidí totiž bude kvůli politice vlád utíkat do decentralizovaného světa. V rozhovoru pro Roklen24 to řekl ekonom Lukáš Kovanda. Podle něj se letos může dál vyostřit geopolitická situace ve světě. Dobrou příležitostí pro investory můžou být akcie velkých amerických firem. Co letos dle Kovandy čeká českou ekonomiku? Koho a proč budou Češi volit v parlamentních volbách?

Kovanda: Letos mě překvapil Trump i brexit. Důsledky?

16:01 28. prosince 2016

Brexit a zvolení Donalda Trumpa 45. americkým prezidentem. To byly podle hlavního ekonoma skupiny Roklen Lukáše Kovandy hlavní události uplynulého roku, které nejvíce překvapily. „Musím se přiznat, že v obou případech jsem tipoval opačný výsledek,“ dodal Kovanda. Co podle něj v roce 2016 překvapilo v české ekonomice?

Investoři vybírali zisky, dolaru nepomohl ani lepší HDP

20:22 27. prosince 2016

Eurodolar se po delší rally od zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem stabilizoval okolo úrovně 1,044 EURUSD a mírně tak oslabil. Důvodem byly především výběry zisků investory, kteří ke konci roku uzavírají pozice a připravují se na rok následující. Posílení dolaru vůči euru nepomohla ani lepší čísla amerického HDP za 3. čtvrtletí. „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Rusnok: Situaci na realitním trhu v ČR pozorně sledujeme

18:01 22. prosince 2016

Situaci na českém nemovitostním trhu s ohledem na zdraví a odolnost bank ČNB pozorně sleduje. Není nijak dramatická. Serveru Roklen24 to řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Dodal, že ČNB se cílenými doporučeními snaží na situaci reagovat. „Je to zcela pod kontrolou. Nijak se nevymykáme prakticky z ostatních zemí, které jsou v růstové fázi. Dokonce v mnoha zemích EU je realitní trh ještě mnohem dynamičtější,“ dodal Rusnok.

Americký dolar zažil skvělý týden, díky Yellenové a spol.

18:24 20. prosince 2016

Americký dolar má za sebou skvělý týden. Výrazně zpevnil poté, co americká centrální banky (Fed) po roce zvýšila úrokové sazby. Dostal se až na 14leté maximum, později se stabilizoval kolem úrovně 1,045 EURUSD. Vůči koruně se dolar dostal až nad 25,80 USDCZK. Závěr roku bude z pohledu dat skromný. Co napoví čtvrteční údaje o americké ekonomice?

Kijonková: SizeID řeší jeden z hlavních „fashion“ problémů

12:02 16. prosince 2016

To, co řeší projekt SizeID, který dokáže doporučit vhodnou velikost oblečení před jeho zakoupením, je jeden z největších problémů „fashion“ internetových obchodů. Právě „fashion“ je spolu s potravinami jedním s nejrychleji rostoucích segmentů e-commerce. V rozhovoru pro server Roklen24 to říká majitelka společnosti Zásilkovna Simona Kijonková. Vysvětluje, proč do projektu SizeID, který prostřednictvím portálu Fundlift spustil veřejný úpis investičních certifikátů, investovala.

Exkluzivně: Šéf IEA Fatih Birol k cenám ropy v roce 2017

18:01 13. prosince 2016

Stále je příliš brzy odhadnout, zda bude dohoda Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) o zmrazení produkce plně realizována. Jaký bude vývoj cen ropy v roce 2017? V exkluzivním rozhovoru pro Roklen24 to říká generální ředitel Mezinárodní agentury pro energii (IEA) Fatih Birol. Dodává, jak může ceny ropy ovlivnit budoucí prezident USA Donald Trump?

Po ECB přebírá štafetu Fed. Co udělají vyšší sazby s dolarem?

19:01 12. prosince 2016

Nejdůležitější událostí tohoto týdne je zasedání americké centrální banky. Analytici očekávají, že Fed po roce opět zvýší sazby, a to zejména díky růstu inflace a dobrému stavu americké ekonomiky. Dolar bude na zvýšení reagovat pravděpodobně posílením vůči euru pod 1,05 EURUSD, koruna se krátkodobě dostane nad hranici 25,70 USDCZK. „RoklenFx: Shrnutí týdne & Prognóza“ je pravidelná analýza seniorních traderů finanční skupiny Roklen.

Týmy budoucnosti očima Googlu? Jako mraveniště či hejna ptáků

20:20 11. prosince 2016

V Googlu nenajdete plakáty s rozjuchaným kravaťákek říkajícím: „Týmová práce především.“ Pokud u nás nepracujete týmově, nevygenerujete tak zajímavá čísla, jako kdybyste se spojili s pár dalšími lidmi. Aktivity vedoucí k výsledkům nestanovují manažeři, ti pouze vytváří prostředí, aby se lidé mohli propojovat. Jak jsou hodnoceni pracovníci Googlu? Nakoukněte pod pokličku fenoménu internetu s programovým manažerem Googlu a autorem workshopu Summitu Týdne podnikání Týmy 2.0 Danielem Francem.

Hládek: Kyberbezpečnost a Češi? Stále na štíru

14:00 10. prosince 2016

Podceňujeme bezpečnost svých chytrých mobilních telefonů, obzvlášť rizikové je to u internetového bankovnictví. Slabým místem kybernetické bezpečnosti jsou uživatelé. Jak čelit hrozbám v online světě a ochránit svá data? Je na tom mladá generace lépe nebo právě naopak? Pro server Roklen24 to prozrazuje expert na kyberbezpečnost z České bankovní asociace (ČBA) Tomáš Hládek.

Jiří Čáp: Návodem k Průmyslu 4.0 může být minecraft

12:02 9. prosince 2016

Asi 65 procent dnešních studentů bude v budoucnu pracovat v pozicích, které dnes neexistují. Ani je neumíme pojmenovat, říká v rozhovoru pro Roklen24 ředitel firmy Sprinx Systems Jiří Čáp. Co je podle něj potřeba udělat, aby dnešní děti využily příležitost, kterou přináší Průmysl 4.0? Měly by hrát počítačovou hru minecraft. Když hrají minecraft, učí se logicky přemýšlet. Musí vědět, jak věci vznikají, jak konstruovat, jak vznikají konkrétní výrobní plány. Je Česko na Průmysl 4.0 připravené?

Boj o EET zuřil na Václavském náměstí i ve Sněmovně

23:01 7. prosince 2016

Zákon o elektronické evidenci (EET) je nezákonný a neústavní. Každý zákonodárce, který chce dosáhnout nějakého cíle, má volit přiměřené prostředky. EET je naprosto nepřiměřený prostředek, řekl serveru Roklen24 v sobotu na demonstraci advokát a místopředseda Strany svobodných občanů Ondřej Pecák. Ostře sledovaným zákonem se dnes zabývali poslanci rozpočtového výboru. Jak dopadlo jejich hlasování?

Všechna videa

comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.