Ředitel Googlu: Získávejte znalosti praxí, nikoli pouhým učením

Z dítěte vyrůstajícího v centrální Indii až k pozici CEO v druhé nejhodnotnější firmě světa, kterou je Google. Co má k podnikání říct Sundar Pichai? Odpovídá server Monty Rich.

“Dnešní technologický svět se mění tak rychle, že se (v Googlu) neustále snažíme zjišťovat, jaká bude další fáze. Musíte se konstantně přetvářet, abyste takový pokrok stíhali”

Z výše zmíněného vyplývá, že co platilo včera, nemusí platit zítra. Jestliže se snažíte se svým podnikáním prorazit, musíte být neustále v obraze. Sledujte oborové bloggery a influencery. Čtěte relevantní weby (v technologickém případě například Verge, Wired a další) a odebírejte jejich newslettery. Knihy vám sice dají fundamentální základ, ten v dnešní době však zdaleka nestačí.

“Domnívám se, že risk se vyplácí. Dělejte věci, pro které se dokážete nadchnout a nezoufejte, když selžete… v Silicon Valley se selhání nosí jako odznak cti.”

Přiznejte si, že nemůžete dopředu vědět, jak dopadnete. Stále máte chuť podnikat? Pak jste na správné cestě. Pichai tvrdí, že byste v žádném případě neměli neúspěch vnímat jako osobní prohru. Ba naopak, ve většině případů vám prý nic nebrání pokusit se o stejnou věc znovu a lépe. Podobného názoru je i zakladatel Facbooku Mark Zuckerberg.

“V určitý moment vašeho života budete pracovat s lidmi, mezi kterými se nebudete cítit zcela jistí. To je naprosto zásadní, neb jedině v ten moment víte, že ti okolo jsou lepší, což vás nutí posouvat vlastní hranice.”

Tento názor zastává spousta byznysmenů. Pokud se totiž při práci s ostatními cítíte zcela sebejistě, je možné, že stagnujete.

Pichai také zdůrazňuje přístup, s nímž se setkal na amerických univerzitách a který vlastními slovy nazývá “velice zkušenostním”. Jedná se o prostý případ toho, kdy si studenti jednotlivé věci (po načerpání teoretických znalostí) zkouší. Na evropských školách, nebo minimálně u nás, je zatím tento přístup poněkud ojedinělý.

Newsletter