Tuzemské akcie výrazně posílí. Fortuna a Pegas řekly výsledky, čeká se na PLG


08:42 • 27. srpna 2015

Tagy: pražská burza, Fortuna, Pegas Nonwovens, Pivovary Lobkowicz Group, výsledky

České akcie po otevření výrazněji posílí po silné rally na Wall Street. Indexy ve Spojených státech vyskočily o zhruba 4 %, což opět nastartuje růst akcií v Evropě, které by měly vystřelit vzhůru přibližně o 2,5 %.

Nejlepší den od 2011. Americké akcie se po šesti dnech nadechly

České akcie se na pozitivní vlně svezou, banky budou patrně nejsilnější, naopak ČEZ by žádné skokové posílení předvést neměl, neboť se ceny elektřiny v Německu stále pohybují pod 30 EUR/MWh, což je 12leté minimum.

Fortuna ohlásila výsledky za první pololetí v souladu s očekáváními trhu. Čistý zisk se propadl o 46,9 %, podobně jako cena akcií za letošní rok.

Fortuně propadl zisk o polovinu, výhled nemění

Pegas dnes zveřejnil čísla za druhý kvartál, která byla mírně pod odhady analytiků, nicméně akcie bude stále podporovaná odkupem vlastních akcií na trhu a také očekávaným zařazením do indexu MSCI tento pátek 28. srpna 

Napsat autorovi RSS

Kariéru začal v brokerské společnosti Zvěřina & Bělohlávek, kde se zaměřoval na přímé obchody, poté nastoupil do IKS Komerční banky na pozici specialisty na zahraniční cenné papíry. Další zkušenosti nabral v ING Barings/Bank, kde se zaměřil na sales pro lokální institucionální klientelu a následně se stal i tvůrcem trhu na nejobchodovanějších akciích na Burze cenných papírů Praha. Po pěti letech přešel do Patria Finance, kde 10 let pracoval jako salesman pro akcie centrální Evropy, jak pro lokální instituce tak i pro londýnské investiční a brokerské domy. Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
FORTUNA

;

PEGAS

;

LOBKOWICZ

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.