Americké výnosy si po včerejším růstu prochází korekcí. Dolar se obchoduje pod 1,0650 za euro. Koruna krátce oslabila nad 25,30 za euro. Aktuálně se obchoduje pod touto hranicí.

V registru dlužníků je na 700 tisíc osob. Jste tam i Vy?

Drtivá většina žadatelů o půjčku, míří v první řadě do banky. Značná část žádostí o bankovní půjčku však končí jejich zamítnutím. Následně se obracejí na nebankovní půjčku, které také častokrát končí zamítnutím. Nejčastějším důvodem, proč takto bankovní úředník rozhodne, je záznam v některém z registru dlužníků. Je to i váš případ? Nezoufejte! Stejně jako vy je na tom zhruba dalších 700 000 Čechů.

Každý dvanáctý Čech je vedený v registrech

Mnoho lidí se již nacházelo v situaci, že potřebovali peníze ihned buď na osobní či obchodní účely. Někteří následně narazili na problém se splácením. Buď si nastavili příliš vysoké splátky nebo se ocitli v životní situaci, která jim neumožňovala dále splácet půjčku.

V registrech dlužníků se v současné chvíli nachází více než 700 000 Čechů, což znamená, že problémy se splácením závazkům má zhruba každý dvanáctý Čech. A jaké registry u nás vlastně existují?

  • Bankovní registr klientských informací: Slouží k poskytování údajů o klientech, jejich důvěryhodnosti a bonitě mezi bankami.
  • Nebankovní registr klientských informací: Jde o zájmové sdružení právnických osob, jehož účelem je zjišťování a předávání informací o klientech mezi leasingovými a úvěrovými společnostmi.
  • Sdružení na ochranu leasingu a úvěru spotřebitelům: Opět jde o zájmové sdružení právnických osob, jehož účelem je prevence předlužování klientů a růstu počtu dlužníků, kteří splácí s časovými prodlevami.
  • Co všechno o vás registry vědí?

    Do registrů se zapisují dluhy nad 500 korun, s nimiž jsou dlužníci v prodlení více, než 30 dnů. V žádném případě nemusí jít jen o dluhy vůči úvěrovým společnostem. Do registru se můžete dostat i jednou pozdě uhrazenou fakturou od telefonního operátora, opožděným nájmem či pozdní splátkou hypotéky.

    Informace v registrech obsahuje:

  • původní výši úvěru
  • datum jeho vzniku
  • současný zůstatek
  • výši splátky
  • termín splatnosti
  • počet splátek do splatnosti i po splatnosti
  • sumu splátek po splatnosti
  • Možná jste nevěděli: Všechny tyto informace se v registrech aktualizují jedenkrát měsíčně.

    Co dělat, když máte záznam a banka vám nepůjčí?

    V takovém případě oslovte společnosti, které nabízejí nebankovní půjčky bez registru. Tyto společnosti totiž do registrů nenahlíží, a pokud zde tedy máte záznam, nepředstavuje to zásadní překážku pro poskytnutí půjčky. Více informací o půjčkách bez registru se dočtete na finančním portálu www.hyperfinance.cz.

    Dobrou zprávou je, že lidí v registrech ubývá

    Celkový dluh evidovaný v nejdiskutovanějším registru SOLUS dosáhl ke konci roku 2015 na 52,7 miliardy korun. Na jednoho dlužníka tak vychází průměrná částka 75 tisíc korun. Průměrný dluh na dlužníka se výrazně navyšuje. Pozitivní zprávou ale je, že počet osob, které jsou součástí tohoto registru, od roku 2014 nepatrně klesá!

(Komerční sdělení)

Newsletter