Potenciál virtuální reality je ve hrách i pornografii, podívejte se

19:49 8. dubna 2017

S kolegy se setkáváme spíš ve virtuální realitě, vidíme v tom velký potenciál. Za čas budou probíhat celé konference virtuálně. Jsou firmy, které již tuto technologii využívají, existují virtuální showroomy, architekti tak prezentují svoje modely developerům. Kam za rozšířenou a virtuální realitou v České republice, prozrazují pro Roklen24 zakladatelé Czech VR Fest Jakub Stejskal a Martin Kotek. Jaký je potenciál virtuální reality? Co přinese?

Přejít na diskusi

Nenechte si ujít


Tomský: Sorosovo přání je nesmysl, brexit bude

21:01 28. června 2017

Evropská unie trvá na tom, že pro unijní občany v Británii by měla platit stejná pravidla jako na území EU – to samozřejmě napadá britskou suverenitu. EU bude dělat Británii ohromné potíže. Vztah Británie a EU se vyhrocuje. Důvod? Zákulisí britského referenda komentuje politolog, nakladatel a euroskeptik Alexander Tomský, který do Británie emigroval v roce 1967. 

Sázíme na digitální komiks, potenciál je obrovský, říkají tvůrci NANITS

14:44 2. srpna 2017

Českem prošla vlna komiksů, které byly pro intelektuální publikum. Byly hodně experimentální nebo undergroundové. My chceme zdejšímu publiku nabídnout kvalitní český komiks v digitální podobě. Serveru Roklen24 to řekl Michael Petrus, kreativní ředitel projektu Nanits Universe. 

David Sedláček (ČVUT): Tahounem virtuální reality je Průmysl 4.0

21:02 6. července 2017

Cílem Evropské kosmické agentury (ESA) je cesta na Měsíc a vybudování tamní základny pomocí 3D tisku. My jsme pro ni vytvořili virtuální program, který celý průběh cesty přiblíží – stavbu rakety, samotný let, sbírání vzorků hornin a výzkum. Jaký je rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou prozrazuje David Sedláček z katedry počítačové grafiky a interakce (FEL, ČVUT).

Další videa


Skryja (Verdi Capital): Čína? Strach z 2. největší ekonomiky je opodstatněný

14:22 21. září 2017

Nabalování čínského dluhu nejde provozovat do nekonečna. V závěru na to doplatí zejména spotřebitelé. Na každý dolar, který Čína v HDP vyprodukuje je totiž potřeba šest dolarů půjčených. Čínští spotřebitelé jsou virtuálně bohatí zejména kvůli měně. Na tom se v rozhovoru o Číně shodli ředitel Vltava Fund Daniel Gladiš a portfolio manažer Verdi Capital Jakub Skryja. Může podle nich zahraniční investor na čínském propadu vydělat, nebo se má jen zajistit?

Horská (RB): Prosperita ČR? Štíhlý stát a vzdělávání 21. století

14:48 19. září 2017

Zvyšování minimální mzdy je motivované volbami. Cesta k vyšším mzdám jedině přes produktivnější ekonomiku, vyšší produkci, výrobu konečných výrobků a prodej přímo zákazníkovi. Tady vláda může pomoci. Ve video rozhovoru to serveru Roklen24 říká hlavní ekonomka Raiffeisenbank Helena Horská.

Ján Hájek & Mikuláš Splítek: U akcií nás spojuje růstová filozofie

11:48 14. září 2017

Na burze bylo víc peněz získáno tím, že jsi správně vybral akcie, ne že jsi správně načasoval trh. To je první poselství. Sebevědomí vám dodají knihy. Díky nim zjistíte, že je možné a má smysl vybírat ty lepší firmy, říká v rozhovoru se svým starším kolegou Jánem Hájkem z Erste Asset Management portfolio manažer Mikuláš Splítek. Do kterých firem investuje?

Hájek & Gladiš: Investujete? Chce to větší trpělivost než kdy dřív

12:30 7. září 2017

Investoři si často myslí, že peníze na burze se dají vydělat bezpracně. Něco si přečtou v novinách, slyší od souseda o dobré společnosti a už investují. Takhle to ale není. Příležitosti na burze neleží jen tak na zemi. Indexové investování není automaticky cesta k dobrým výnosům, říká v rozhovoru s Danielem Gladišem portfolio manažer fondu Top Stocks Ján Hájek, řečník 4. České investiční konference, která se koná 23. a 24. listopadu v Praze.

Česká ekonomika v pohodě? ČNB brzy opět zvýší sazby

18:05 4. září 2017

V české ekonomice je v poslední době zajímavé, že s každou další dávkou nových dat se se malinko mění očekávání trhu. Centrální banka pouze vydala první signál, že se nebojí zvyšování úrokových sazeb a že už přišla ta doba, kdy začne utahování měnových podmínek. Ve video rozhovoru to říká ekonom skupiny Roklen Michal Šoltés. Co na to koruna?

Knihovna z Harryho Pottera? Matrix? Jak vypadá sklad Alzy?

12:01 31. srpna 2017

Celková užitná plocha 23 tisíc metrů čtverečních. To je zhruba jako tři a půl fotbalových hřišť pro mezinárodní zápasy. Na 80 tisíc položek, jednotlivé kusy ve statisících. To vše ukrývá velkosklad e-shopu Alza.cz v Horních Počernicích. Co je klenotem skladu? Kdy nastane pro zaměstnance totální špička? Serveru Roklen24 to prozradil ředitel logistiky Alza.cz Jan Klička.

Šéf Ekospolu Korec: Realitní bublina? Nepřiměřený termín

13:44 21. srpna 2017

Realitní bublina je nepřiměřený termín. Používají ho lidé, kteří o trhu bytů v Praze moc nevědí. Ceny sice skutečně šly výrazně nahoru, důvod je ale ten, že bytů je kvůli pomalé legislativě málo. Proto ceny rostou. Serveru Roklen24 to řekl generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ekospol Evžen Korec. Dodává, jaký vliv na ceny může mít Airbnb.

Opce nejsou zbraně hromadného ničení, říkají v duelu stratégové

13:16 16. srpna 2017

Opce jsou mezi obchodními instrumenty jako Linux mezi operačními systémy. Člověk je nemůže začít obchodovat, dokud jim trochu neporozumí. To považuji za výhodu pro začínající obchodníky, vysvětluje pro Roklen24 v duelu s Janem Kaškou z fondu Charles Bridge Global Macro Fund rozdíl mezi obchodováním opcí a akcií opční stratég Pavel Bambásek.  

Zažít Teslu! Co všechno dovede? Máme video!

15:24 10. srpna 2017

Tesla je prostě fenomén, který naplno zasáhl také Česko. Tento jedinečný elektromobil je již více než měsíc v nabídce e-shopu Alza.cz. Češi tak mají šanci si Teslu koupit, klidně v bitcoinech. Proč je jedinečná serveru Roklen24 ukázal Jaromír Řánek, ředitel rozvoje byznysu Alza.cz.

Lemoch: Ambice Keiretsu Fora jsou vysoké. Investoři, spojte se!

12:19 9. srpna 2017

Startupy v Česku jsou rok od roku propracovanější a reálnější. Propojení s investory je profesionálnější, a to z obou stran. Vyhlídky českého startupového trhu a cíle Keiretsu Fora v České republice prozradil pro Roklen24 šéf pražské pobočky Petr Lemoch.

Sázíme na digitální komiks, potenciál je obrovský, říkají tvůrci NANITS

14:44 2. srpna 2017

Českem prošla vlna komiksů, které byly pro intelektuální publikum. Byly hodně experimentální nebo undergroundové. My chceme zdejšímu publiku nabídnout kvalitní český komiks v digitální podobě. Serveru Roklen24 to řekl Michael Petrus, kreativní ředitel projektu Nanits Universe. 

Zakladatel Regal Burger: Po Praze míříme do Dubaje a Abú Dhabí

14:05 24. července 2017

Na Slovensku jsme byli v podstatě první burgrárna svého druhu fast casual (zdravě a rychle). V Praze jsme se setkali s konkurencí zaběhlých restaurací. Nyní míříme do Vídně a na Blízky východ. Dubaj a Abú Dhabí mají velký potenciál. Tamní trh se mi hodně líbí, říká spoluzakladatel sítě restaurací Regal Burger Josef Bardík. Jaké má s burgery další plány? A jak je bude financovat?

Všechna videa

comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.