Japonská centrální banka ukončila režim záporných sazeb a cílení výnosové křivky. Kurz jenu oslabil k 150,00 USDJPY. Dolar se obchoduje v zisku pod 1,0870 za euro. Koruna oslabila nad 25,20 za euro.

Švejkování: Globalistické legrácky pokračují & „Comeyho kletba“

Globalistické tamtamy se opět rozezněly: prezident Donald Trump prý prozradil tajné informace ruskému ministru zahraničí Sergeji Lavrovovi a ruskému velvyslanci Kysliakovi, a to na vrcholné schůzce přímo v Oválné pracovně, píše Washington Post podle dvou vysoce postavených, a jako obvykle anonymních zdrojů.

Všichni zúčastnění to popřeli, generál H.R. McMaster na počest této nové legrace dokonce zaskočil za Seana Spicera, který, jak se zdá, nemá dostatek psychopatických kvalit k zastávání funkce prezidentova mluvčího, a veřejně celou situaci popsal a vysvětlil. Masa nepřátelských novinářů, tvářících se, že nic neřekl, se jej vytrvale a znovu a znovu vyptávala, co si myslí o tom, že prezident vyzradil Rusům utajované informace, což generál právě popřel. Mediální schizofrenie jím viditelně otřásla. Prezident Putin to jistí zezadu a operativně nabídl ruský transkript celého jednání.

Celá aféra se téměř vzápětí (ovšem bez faktických informací týkajících se jednání) objevila i na některých českých serverech. Předpokládáme tedy, že podobně je šířena celosvětově.

Zdaleka ne poprvé jsme si všimli, že ačkoliv je americký prezident aktivní tak, že kongresmani i senátoři všech dvou stran jej brzdí i zadky v Gucci, hlavní globalistické propagandistické nástroje NYT, WaPo, AP a Reuters o většině jeho domácích i mezinárodních aktivit cudně mlčí a soustředí se na šíření anti-trumpovské propagandy. Naše českými odposlechy vycvičená mysl se nestačí divit a rychle si doplňujeme vzdělání: úniky do WaPo a ABC News pocházejí od pravidelně od CIA, ministerstvo zahraničí (State Department) a FBI zase používají výlučně CNN a NYT.

Hned následujícího dne se do hlavního zpravodajství Fow News dostala zpráva o podezřelé červencové smrti Setha Riche, jehož příběhu se věnujeme průběžně. New York Times Carlose Slima vzápětí otevřely další kapitolu svého úpadku zprávou o uniklém „memu“ odvolaného ředitele FBI Jamese Comeyho – „Comeyho kletba“, jak to nazval Styx. Zda to spolu souvisí odhalí možná až historikové.

Seth Rich, sedmadvacetiletý šéf datového sběru pro DNC (Výbor demokratické strany), byl 10. července 2016 ve Washingtonu, D.C., nad ránem cestou domů zastřelen do zad. Téhož dne měl vypovídat pro FBI. Julian Assange jej nepřímo označil za zdroj informací, které byly jen o 12 dní později zveřejněny WikiLeaks, a které odhalily zkorumpovanost a mravní zpustlost vrcholných amerických demokratických politiků v čele s Hillary Clintonovou a Johnem Podestou. Ten ve svých e-mailech (datovaných před Richovou smrtí) výslovně navrhuje udělat z jednoho whistleblowera „příklad“. Assange také nabídl 20 000 dolarů za informaci, která povede k nalezení vraha. FBI případ uzavřela bez publicity a označila jej za loupežné přepadení, ačkoliv napadenému muži nic nechybělo – peněženka, hodinky, iPhone… Nová je informace, že Seth Rich byl po útoku stále naživu a zemřel asi hodinu po převozu do nemocnice.

Vzápětí se v New York Times objevily další úniky, tentokrát přímo z FBI, již po odvolání Jamese Comeyho. Anonymní zdroje telefonicky informovaly New York Times o existenci poznámek („memo“) odvolaného šáfa o údajné žádosti Donalda Trumpa o zastavení vyšetřování generála Flynna v průběhu večeře 14. února 2016 („I hope you can let it go“). Jak ověřují identitu udavačů po telefonu NYT v dlouhém a žlučovitém článku neříkají. Zajímavé je, že se tato zpráva, již zpracovaná, téměř ihned rozlétla do světových tiskových agentur, jejichž novináři neověřují nic a přetiskují propagandu, jako když Rudé Právo tisklo.

FBI by si možná mělo zkontrolovat pravidla personální politiky a vyvětrat – k poznámkám bývalého ředitele by snad nemělo mít přístup mnoho lidí. Po vyšetřování těchto úniků korporátní média kupodivu nevolají. Assange, publikující pravdu, je ale zločinec…

Odvolání ředitele FBI Jamese Comeyho způsobilo obrovský povyk a ukázalo pokrytectví demokratů, kteří ještě nedávno volali po jeho hlavě. Odvolán byl 9. května 2017 za své nepřítomnosti, což média sice divoce a kriticky komentovala, ale což také zabránilo manipulaci s vnitřními materiály a jejich eventuální mazání personálem. Svou cestu na přednášku v Kalifornii ihned ukončil a v přímém přenosu jsme mohli sledovat jeho návrat. Fox vysílal celou cestu kolony jeho vozu s doprovodem na letiště, jeho nástup do letadla FBI i vzlet. Trochu jsme čekali, kdy se objeví Bruce Willis (nejlépe jako Frank Moses z Red) a nastane mela, ale vše proběhlo spořádaně. Mela nastala později.

Ačkoliv po Comeyho odvolání volali během posledních měsíců úplně všichni, najednou je padouchem prezident, který jim přání vyplnil. Odvolání proběhlo v souladu se všemi protokoly a předpisy, žádná improvizace se nekonala, a její načasování mělo také svou logiku. Prezident Donald Trump konal na základě jasných doporučení ze strany ministra spravedlnosti Jeffa Sessionse a jeho náměstka Roda Rosensteina, který nastoupil do funkce 25. dubna (schválen senátem nevídaným poměrem 94:6) a který mu připravil zprávu s doporučením Comeyho odvolat. Rod Rosenstein je uznávaný a kompetentní žalobce s neposkvrněnou pověstí, na ministerstvu spravedlnosti pracuje 26 let a dohled nad vyšetřováním údajného spolčení Trumpovy kampaně s Ruskem převzal poté, co byl Sessions dotlačen k vlastnímu vyloučení.

V propouštěcím dopise Comeymu mu Donald Trump vyjádřil poděkování za to, že jej třikrát informoval o tom, že on osobně vyšetřován není. Blábolení korporátních médií o tom, že se Donald Trump Comeyho zbavil, aby zastavil své vlastní vyšetřování, je tedy liché.

“While I greatly appreciate you informing me, on three separate occasions, that I am not under investigation, I nevertheless concur with the judgment of the Department of Justice that you are not able to effectively lead the Bureau,” Trump told Comey in a letter.

 

Rod Rosenstein také pověřil bývalého ředitele FBI Roberta Muellera dozorem nad údajným propojením kampaně Donalda Trumpa s Ruskem.

Slizký vlivný demokrat Chuck Schumer, jenž Comeymu ještě nedávno nemohl přijít na jméno, se znenadání stal jeho ochráncem bez bázně a hany – nebo přesněji řečeno bez bázně a beze studu. Chuck Schumer se svou dogmatičností a vyhrožováním obstrukcemi při schvalování bezproblémového nového člena Nejvyššího soudu, Neila Gorsuche, také velkou měrou zasloužil o to, že republikáni mohli relativně hladce a s širokou podporou změnit pravidla hlasování senátu na prostou většinu (místo 60 hlasů teď potřebují pouze 51, a mají 52). To je velké vítězství s dalekosáhlými důsledky jak pro republikány, tak i prezidenta Donalda Trumpa.

Trey Gowdy opatrně formuluje názor, že propojení DOJ (ministerstva spravedlnosti) a demokratické strany bylo mnohem hlubší, než si veřejnost i média umí vůbec představit, a James Comey podle něj disponoval tajnými informacemi, které jej vpodstatě donutily zaujmout v červenci stanovisko, jaké zaujal: jednání Clintonové veřejně popsal jako nezodpovědné a nebezpečné, ale její stíhání nedoporučil. My jsme jeho slavné červencové vystoupení pečlivě sledovali a došli jsme ke stejnému názoru. Gowdy naznačil, že by v jeho situaci pravděpodobně jednal stejně.

Všimli jsme si několika nezávislých zmínek, většinou schovaných uprostřed delších videí, o Comeyho nezvykle silné pozici ve funkci a opakovaných náznaků, že ti, kdo by měli konat, nekonají – ze strachu… Co nám to jen připomíná…

Prezident Donald Trump tančí mezi špióny jako mezi vejci – Kate Walsh, o níž jsme psali nedávno, již dostala z Bílého domu padáka. Roger Stone opakovaně prohlašuje za nepřátelského špiona Reince Priebuse, personálního šéfa Bílého domu, který přivedl také Kate Walsh, a jehož činí zodpovědným za další a další úniky, zde v souvislosti se setkáním s ruskou oficiální delegací .

Lionel (Lional Media) předestírá celou plejádu Comeyho profesionálních pochybení, a připomíná, že například před bratry Carnajevovými, teroristickými útočníky na Bostonský maraton, varovalo FBI přímo Rusko, a že veterán z Iráku jménem Esteban Santiago (psali jsme podrobně) se předem pokoušel sám udat FBI na Aljašce, kde přebýval,  s tím, že jej CIA podrobovala vymývání mozku nedobrovolným sledováním islamistických videí. Orgány FBI na tom neshledaly nic zvláštního a nechaly ho jít, načež Esteban zastřelil pět lidí při útoku na letišti v Lauderdale na Floridě, posadil se na zem a čekal na své zatčení.

Seznam nekvalitních Comeyho rozhodnutí rozhodnutí je velmi, velmi dlouhý, a politizace instituce v průběhu prezidentských voleb je jen součástí.

Lionnelův názor na globální oteplování? „Malthusian crap!“

Další otázky? „Research!“

To se určitě naučil od Mika Cernoviche!

Zdroje: Drudge Report, Zerohedge, Lionel Nation, Martin Brodel, Styxhexenhammer666, FOX News, independent sources

 

Newsletter