Evropské i americké výnosy klesají. Dolar oslabil nad 1,0660 za euro. Koruna včera oslabila zpět nad 25,20 za euro.

Chcete být miliardářem? Běžte na Harvard!

Nejjednodušším způsobem, jak se něco dozvědět, je podívat se internet. Školu netřeba řešit. Někteří myslitelé jako James Altucher či Peter Thiel dokonce tvrdí, že v současném informačním věku se bude role vysokých škol a univerzit stále snižovat. Avšak, jak se zdá, zatím nemají pravdu – Harvard totiž plodí jednoho milionáře za druhým.

Pokud se podíváme na 500 nejbohatších lidí na světě, 33 z nich vystudovalo Harvardskou univerzitu. Jak spočítal Visual Capitalist, jejich majetek činí v souhrnu 309 miliard amerických dolarů. To je zhruba tolik, kolik je HDP Irska nebo Hong Kongu. Na Harvardu studovali například Charlie Munger, Meg Whitman, John Paulson, Steve Ballmer, Paul Singer, Ken Griffin, Ray Dalio či Michael Bloomberg.

Podpora vzdělání: Výnosnost investice klesá s věkem

Pokud chcete být miliardářem, druhou nejlepší volbou po Harvardu je Columbia University, na které studoval například Warren Buffett. Mezi 500 nejbohatšími lidmi na světě najdeme 12 absolventů této univerzity, přičemž jejich souhrnné čisté bohatství činí téměř 172 miliard dolarů.

Dalšími v pořadí žebříčku Visual Capitalist jsou Standfordská univerzita s 10 absolventy v TOP 500 (čisté bohatství ve výši 149 miliard) a dále University of Pennsylvania, Yale University a Cornell University s 9 absolventy.

Courtesy of: Visual Capitalist

 

I tak ale rozhodně neplatí, že každý, kdo chce být milionářem či miliardářem, musí zamířit na nějakou prestižní univerzitu. Budiž toho výmluvným důkazem například životní příběhy podnikatelů Marka Zuckerberga, Michaela Della, Jacka Dorseyho, Biila Gatese či Evana Spiegela, kteří svého pohádkového mění dosáhli, aniž by k tomu potřebovali dokončit vysokou školu.

Je zahraniční vzdělání návratnou investicí?

Newsletter