Nakupujte zlato! Radí stratégové UBS


18:51 • 13. října 2016

Tagy: Zlato, UBS , komodity, Fed, sazby

Rada stratégů největší švýcarské banky UBS je prostá: Nakupujte zlato. Americká centrální banka (Fed) zrovna nespěchá se zvyšováním úrokových sazeb, žlutému kovu by se tak mělo dařit dobře. Server Business Insider napsal, že stratégové vidí cenu zlata v průběhu příštího roku až na úrovni 1350 dolarů za unci, což je o sedm procent výše než nyní.

Vzhledem k tomu, že zlato není úročeno, zájem o kov ochabuje v době, kdy úroky rostou a investoři hledají lepší alternativy. Zlato je rovněž upřednostňováno v dobách paniky a ekonomického stresu. V takových dobách investoři vyhledávají taková aktiva, jež považují za bezpečnější.

Wayne Gordon a Giovanni Staunovo z UBS upozornili na to, že Fed na prosincovém zasedání zvýší úroky. To může být pro zlato v krátkodobém horizontu medvědí trh. Předpovídají, že v příštích třech měsících by zlato mohlo klesnout až na 1225 dolarů za unci. Aktuálně se obchoduje kolem 1260 USD za unci.

Čísla z amerického trhu práce z konce minulého týdne Fed od zvyšování sazeb později v tomto roce nepřesvědčily. Zpráva ukázala, že v září vzniklo méně pracovních míst, než trh čekal. Příliš znepokojivých detailů ale zpráva ministerstva práce nepřinesla. Pokud ale Fed v prosinci sazby opravdu zvýší, výhled pro zlato bude podle analytiků mnohem lepší.

„Pomalý Fed a mírné zotavení inflace by mohly tlačit reálné úrokové sazby hlouběji do negativního pásma v roce 2017,“ uvedli Gordon a Staunovo. Historicky, toto vždy vedlo k vyšším cenám zlata, dodali.

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Top zprávyKurzy k článku
Zlato

;


Diskuze k článku
comments powered by Disqus

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.