Další články

Jak učit ekonomii? Tři fáze, které vás připraví na slušně placenou práci

Dle mého názoru je ideálním modelem výuky ekonomie rozklad na tři fáze. V úvodním kurzu by se studentům měly představit základní koncepty a principy ekonomie. Výklad by měl být intuitivní, zejména verbální, a pro pochopení látky podepřený jednoduchým grafickým aparátem. Toto však v žádném případě neznamená, že by se v úvodním kurzu měly vyučovat pouze jednoduché a nepodstatné fenomény. Právě naopak.

Guvernér ČNB: Prognóza je model, koruna může vyšší sazby oddálit

Současné posilování koruny, pokud bude dále pokračovat, může být důvodem k pomalejšímu zvyšování úrokových sazeb. V rozhovoru s ČTK to uvedl guvernér České národní banky Jiří Rusnok. Aktuální prognóza ČNB počítá s prvním růstem úrokových sazeb ve třetím čtvrtletí. Budoucí zvyšování sazeb nebude podle guvernéra výrazné.

Soumrak Silicon Valley. Technologie se přesouvají do Afriky

Suverénní postavení Silicon Valley jako místa, kde se odehrává technologická revoluce, by mohlo být v budoucnu ohroženo. Přesně to v rozhovoru pro televizi CNBC řekl podnikatel Jeremy Johnson, který sdružuje startupové firmy v Africe. Chce jen upoutat pozornost médií, nebo je jeho názor jedním z mnoha?

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.