Další články

Budou ropné země zbrojit? Napoví cena černého zlata

Vojenské výdaje vlády obvykle zvyšují, když se účastní nějakého ozbrojeného konfliktu, anebo když se cítí být ohroženy nějakou bezpečnostní hrozbou. Avšak studie Stockholmského mezinárodního ústavu pro výzkum míru (Stockholm International Peace Research Institute) zjistila, že u zemí těžících ropu se děje ještě něco dalšího; vojenské výdaje nápadně korelují s cenami ropy.

Co dělá z Německa nejlepší ekonomiku světa?

Byl to německý ekonom Herbert Giersch, který vymyslel termín „euroskleróza“, aby popsal problémy německé ekonomiky, která se v 80. a 90. letech minulého století potýkala se stagnujícím růstem. Eurosklerózou se označuje období krize evropské integrace v 60. letech, ale také tradiční potíže evropských zemí s vysokou nezaměstnaností, která má co dočinění zejména s nepružnými trhy práce. Ale zdá se, že alespoň pro Německo jsou tyto smutné časy již dávno pryč, píše agentura Bloomberg.

Komentář k Trumpově daňové reformě: Komu tím prospěje?

Zítra Donald Trump oslaví 100. den ve funkci amerického prezidenta. Jeho tým pracoval na plné obrátky, aby se na Trumpově vysvědčení mohl objevit alespoň jeden velký úspěch. Proto prezident včera pověřil svého ministra financí Stevena Mnuchina a svého hlavního ekonomického poradce Garyho Cohna, aby národu představili „největší daňové škrty a největší reformu daní v historii“. Je tomu opravdu tak?

ECB drží kormidlo pevně. Kdy zvýší sazby a stáhne QE?

Evropská centrální banka se k žádným změnám nehrne. Potvrdilo to dnešní rozhodnutí o ponechání hlavních úrokových sazeb beze změny. I program kvantitativního uvolňování, od dubna snížený o 20 miliard euro ze měsíc, zůstává. Teď se čeká, co řekne guvernér Draghi.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.