Další články

Jaderná krize a akcie

Atomové harašení mezi Washingtonem a Pchjongjangem v minulém týdnu vyděsilo investory napříč kontinenty a způsobilo výrazné propady na globálních akciových trzích. Investoři v obavách z vyhrocení konfliktu přesouvali část svých portfolií do bezpečných aktiv. Cena zlata posílila ke svým několikaměsíčním maximům a globální akciové indexy letěly střemhlav dolů.

Finanční krize proměnila americkou ekonomiku ve šneka

Pokud se podíváme na vývoj amerických akciových indexů, po poslední finanční krizi již nenajdeme ani památky. V roce 2008 se ceny akcií sice hrozivě propadly, avšak zanedlouho opět vyrazily na cestu strmého růstu (a to jim ostatně vydrželo až doteď). Jiný příběh však uvidíme, pokud budeme analyzovat vývoj reálné americké ekonomiky. Ta od poslední krize – v porovnání s dlouhodobými trendy a předpověďmi – soustavně zklamává.

Home bias: Investoři jako hrdí nacionalisté

Všude dobře, doma nejlíp – v duchu tohoto hesla se o alokaci svých finančních prostředků patrně rozhoduje drtivá většina investorů. Jak jinak si vysvětlit až do očí bijící nedostatek zahraničních investic v jejich portfoliích? Přesvědčivý důkaz o tom, že investoři trpí přehnanou láskou ke své zemi, přinesl server Betterment.

Šéf AJO boří mýtus: Auta, fajfky a manželky se nepůjčují

Carsharing je v podobné pozici, jako byli provozovatelé koňských drožek těsně před nástupem aut, hodnotí momentální vývoj segmentu sdílení aut zakladatel společnosti AJO Jaromír Klimek. AJO získalo vloni na podzim na crowdfundingové platformě Fundlift investici tři miliony korun, která byla následně navýšena na pět milionů. Jak se firmě od té doby daří? A jak Češi na sdílení aut vlastně slyší?

Tisíce psychiatrů požadují odvolání Trumpa. Prý je duševně nemocný

Něco, co mnozí Američané rozebírají od prezidentských voleb každý den, se nyní stává velkým tématem psychiatrů, psychologů a psychoanalytiků. Jde o duševní zdraví amerického prezidenta Donalda Trumpa. Skupina Duty to Warn, což lze přeložit jako „povinnost varovat“, sbírá podpisy na svou petici, která požaduje odvolání Trumpa z úřadu kvůli tomu, že je údajně duševně nemocný.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.