Cesta k úspěchu? Nabízíme pět rad pro nastartování kariéry

Během pracovní praxe získáváme značné množství nedocenitelných zkušeností. Pokud bychom však tyto znalosti měli již na začátku naší kariéry, možná by se vyvíjela jiným směrem nebo jinou rychlostí. Počátek pracovní kariéry je neustávající křivka učení za současného výrazného tlaku na kariérní postup. Ladislav Kučera, ředitel personálně poradenské společnosti Hays se proto dělí o ty nejcennější zkušenosti, které během své profesní kariéry získal.

Pět nejhorších investic, které jste mohli udělat od roku 2009

Investiční weby jsou plné článků o tom, jak by investoři měli investovat a do čeho. Čemu by se ale měli naopak vyhnout, o tom se příliš nemluví. Nyní však server MarketWatch odhaluje, která aktiva dosáhla v období od poslední finanční krize „nejhoršího“ výkonu. Kdo ví, možná je máte v portfoliu i vy…

Apple plave v penězích. Koupí Teslu, GM či Disney?

Vzpomínáte na strýčka Skrblíka a jeho nevšední kratochvíli? Stejně tak, jako si tento milionář z Disneyho seriálu Kačeří příběhy chodil zaplavat do svého trezoru plného peněz, si může podobné hobby dopřát šéf společnosti Apple Tim Cook. Na celém světě byste totiž jen těžko hledali firmu, která by disponovala tak gigantickou hotovostní rezervou jako tento americký výrobce iPhonů. Na účtech má totiž ohromujících 257 miliard dolarů. Co s těmito penězi bude dělat?

Sedm alternativních investic k „papírovým“ aktivům

Akcie a dluhopisy už vás k smrti nudí a zlato a stříbro už ve svém portfoliu máte? Server GoBankingRates.com přinesl seznam investičních tipů, které jistě stojí za zvážení. O některých položkách byste možná ani neřekli, že se jedná o investice, avšak o to více budete překvapeni, když zjistíte, jaké nesou výhody.

Stojíme na prahu nového zlatého věku?

Cena zlata začala úderem začátku letošního roku znovu růst a kromě jednoho výraznějšího propadu v polovině března si udržela vesměs rostoucí trend. Podle finančního experta Dana Steinbocka, zakladatele skupiny Difference Group, je to jen začátek. Proč dle jeho názoru stojíme na prahu nového „zlatého věku“? To prozrazuje server FiNews.Asia.

Kdo doopravdy kontroluje cenu zlata a stříbra?

Někteří analytici se domnívají, že tržní cenu drahých kovů ovládají centrální banky v čele s americkým Fedem. Ten prý může zařídit, aby cena zlata vystoupala, anebo aby spadla až k nule, kdykoli se mu to hodí. Avšak data tvrdí něco jiného. Kdo doopravdy kontroluje cenu zlata i stříbra? To prozradil server SRSroccoReport.com.

Další články

Přehled trhů

Pražská burza

Akcie Nákup Prodej Poslední obchod Poslední obchod Změna
ČEZ
ERSTE
KB
NWR
PM ČR
Unipetrol
O2 C.R.
CETV
PEGAS
FORTUNA

Měny

Akcie

Komodity

Sazby

Název Nákup Prodej Změna
CZK - 6m
CZK - 12m
EUR - 6m
EUR - 12m
USD - 6m
USD - 12m
GBP - 6m
GBP - 12m


Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.