RB: Letos vsaďte na riziková aktiva, korekci využijme k nákupům

Do čeho se vyplatí letos investovat a čemu se raději vyhnout? Inspirovat se můžete investiční strategií, kterou v minulém týdnu představila Raiffeisenbank. Banka, která v loňském roce spravovala 17,4 miliardy Kč, v letošním roce věří spíše rizikovějším investičním instrumentům, tedy v první řadě akciím, dále nemovitostem, energiím a komoditám, ale také korporátním dluhopisům či dluhopisům států s horším ratingem.

Evropské investiční dilema: Nadšení nebo strach?

Současná politická situace je časem velkých příležitostí, ale také velkého risku na evropských trzích. Televize CNBC uvedla porovnání, jak oblíbené jsou v současnosti krátkodobé investice v Evropě oproti dlouhodobým. Co nám tento trend říká a proč se teď ve Francii více daří akciím než dluhopisům?

Hitparáda tržeb tech firem: Kdo je vítězem 4Q?

Budoucnost dnešního světa tkví v technologiích a tak není divu, že nejvíce dolarů se točí právě v technologických firmách. Takřka všichni největší technologičtí giganti si za poslední čtvrtletí polepšili. Někteří více, někteří méně. Které firmě vzrostly tržby oproti předchozímu roku více než o polovinu?

Životní cyklus smartphonu: Jak dlouho nám vydrží?

Za poslední roky se stal chytrý telefon nejlepším přítelem takřka každého z nás. Za jak dlouho však svému nepostradatelnému průvodci životem dáme padáka a vyměníme jej za nový a lepší? Business Insider vytvořil za pomoci dat Statista graf, který ukazuje, jak často lidé v USA, Evropské unii a Číně obměňují své mobilní telefony.

Poklady Věštce z Omahy: Buffettovy nejcennější investice

Warren Buffett patří k těm, kterým může zbytek investorského světa jen závidět. A potvrdilo to i poslední čtvrtletí minulého roku, za které holdingová společnost Berkshire Hathaway, ve které je Buffett největším akcionářem a zároveň CEO, oznámila nárůst zisku o 15 %. Které investice „Věštce z Omahy“ byly na konci minulého roku nejcennější?

Další články

Přehled trhů

Pražská burza

Akcie Nákup Prodej Poslední obchod Poslední obchod Změna
ČEZ
ERSTE
KB
NWR
PM ČR
Unipetrol
O2 C.R.
CETV
PEGAS
FORTUNA

Měny

Akcie

Komodity

Sazby

Název Nákup Prodej Změna
CZK - 6m
CZK - 12m
EUR - 6m
EUR - 12m
USD - 6m
USD - 12m
GBP - 6m
GBP - 12m


Právě se stalo

Další zprávy

Nejčtenější

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.