Další články

Apple plave v penězích. Koupí Teslu, GM či Disney?

Vzpomínáte na strýčka Skrblíka a jeho nevšední kratochvíli? Stejně tak, jako si tento milionář z Disneyho seriálu Kačeří příběhy chodil zaplavat do svého trezoru plného peněz, si může podobné hobby dopřát šéf společnosti Apple Tim Cook. Na celém světě byste totiž jen těžko hledali firmu, která by disponovala tak gigantickou hotovostní rezervou jako tento americký výrobce iPhonů. Na účtech má totiž ohromujících 257 miliard dolarů. Co s těmito penězi bude dělat?

Sedm alternativních investic k „papírovým“ aktivům

Akcie a dluhopisy už vás k smrti nudí a zlato a stříbro už ve svém portfoliu máte? Server GoBankingRates.com přinesl seznam investičních tipů, které jistě stojí za zvážení. O některých položkách byste možná ani neřekli, že se jedná o investice, avšak o to více budete překvapeni, když zjistíte, jaké nesou výhody.

Stojíme na prahu nového zlatého věku?

Cena zlata začala úderem začátku letošního roku znovu růst a kromě jednoho výraznějšího propadu v polovině března si udržela vesměs rostoucí trend. Podle finančního experta Dana Steinbocka, zakladatele skupiny Difference Group, je to jen začátek. Proč dle jeho názoru stojíme na prahu nového „zlatého věku“? To prozrazuje server FiNews.Asia.

Kdo doopravdy kontroluje cenu zlata a stříbra?

Někteří analytici se domnívají, že tržní cenu drahých kovů ovládají centrální banky v čele s americkým Fedem. Ten prý může zařídit, aby cena zlata vystoupala, anebo aby spadla až k nule, kdykoli se mu to hodí. Avšak data tvrdí něco jiného. Kdo doopravdy kontroluje cenu zlata i stříbra? To prozradil server SRSroccoReport.com.

Do čeho investovat, když analytici věští recesi? Tohle se osvědčilo

Vyvažování rizika a očekávaného výnosu je denním chlebem každého investora. Existuje zde dobře známý trade-off – nemůžete mít nízké riziko i vysoký výnos zároveň. Avšak za dob, kdy vládnou býčí trhy, se zdá, že nemůžete mít ani jedno, a budete rádi, když zůstanete na svém. Existují však i aktiva, na kterých se dá vydělat i v recesi. Která to jsou? To prozradil server MauldinEconomics.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.