Investiční tipy

Behaviorální finance: Jak se investoři (ne)učí ze svých chyb

20:04 • 20. února

V behaviorální ekonomii je na člověka obvykle nahlíženo tak, jakoby byl ke svým omylům zcela slepý. Jinými slovy, behaviorální předsudky, kterými je konstantně ovlivňován, ho nutí opakovat stále ty samé chyby. Tři teoretici behaviorálních financí se však rozhodli podívat se na člověka jako na „bayesovského agenta“ a zjistit, zda a jak se investoři učí ze svých chyb.

Trump avizoval „fenomenální“ změny daní. Jak je zobchodovat?

07:42 • 13. února

Americký prezident Donald Trump avizoval, že v příštích týdnech oznámí detaily plánu na nejambicióznější daňovou reformu od dob Ronalda Raegana. Možnost, že se naděje na slibované snížení korporátních daní konečně zhmotní, poslala trhy i dolar vzhůru. Které tituly by investorům díky plánované reformě mohly přinést největší zisky? Řada analytiků již podle serveru americké televizní stanice CNBC začala svým klientům udílet doporučení, jak této události na trhu využít.

Gilead Sciences: Miliardy ve žloutence a HIV

21:01 • 12. února

Server Roklen24 připravil nový seriál o zajímavých investičních tipech, který volně navazuje na Seriál investičních nápadů Mikuláše Splítka. První díl přiblíží aktuální situaci farmaceutické firmy Gilead Sciences pohledem Jiřího Tomáše, spoluzakladetele fondu LTM Capital.

Vydělejte na finanční deregulaci. Na které banky vsadit?

11:15 • 7. února

Americký finanční sektor v rámci akciového indexu S&P 500 si v loňském roce polepšil o 39%. To však může být teprve začátek. Poté, co dal prezident Donald Trump podnět k realizaci zmírnění regulace bank, tento sektor možná čekají zlaté časy.

Kterých sedm chyb a omylů investoři dokola opakují?

23:01 • 25. listopadu

Zpátky ke kořenům. Do takové série by mohla být zařazena poslední zpráva investičního domu AMP Capital. Ten se v materiálu, který získala CNBC, snaží pojmenovat sedmero typických omylů a chyb, kterých se opakovaně dopouštějí zejména drobnější investoři a které jim zavírají cestu k vysněnému zhodnocení.

Stratég: Na těchto 40 akciích vyděláte za éry Trumpa

07:27 • 23. listopadu

Širší index amerických akcií S&P 500 zpevnil od vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách o zhruba dvě procenta. Je to v rozporu s čerty, kteří byli malování na monitory, sledující finanční trhy, před volbami. Přesto: zdánlivě se toho moc neděje? Ale ano, dochází k masívním přesunům investic mezi aktivy a nastavování pozic na Washington, ovládaný Trumpem a repubikány. Alespoň to tvrdí stratégové banky RBC. A ukazují na konkrétních 40 akcií, které by díky Trumpovi měly zpevnit.

10 témat pro rok 2017 podle Goldman Sachs

13:52 • 18. listopadu

Vysoký růst, vysoké riziko a o něco vyšší výnosy. I to je názor stratégů banky Goldman Sachs, kteří vydali své desatero témat pro finanční trhy v příštím roce. Která to jsou?

Portfoliomanažeři o trzích po Trumpovi: Panika? Příležitost?

17:52 • 9. listopadu

Už zítra 10. listopadu začne v Praze v pořadí třetí Česká investiční konference (ČIK). Už dnes známe jméno nového amerického prezidenta. Je jím Donald Trump. Na to, co se s ním v čele USA může dít s trhy či americkou ekonomikou, jsme se zeptali špičkových českých a slovenských portfolio manažerů, kteří na ČIK vystoupí. Zde jsou slova Jána Hájka, Petra Krčila, Mirona Zeliny, Jakuba Skryji a Adama Bilka.

Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.