Bezrizikové akcie

Investiční tipy

Kterých sedm chyb a omylů investoři dokola opakují?

23:01 • 25. listopadu

Zpátky ke kořenům. Do takové série by mohla být zařazena poslední zpráva investičního domu AMP Capital. Ten se v materiálu, který získala CNBC, snaží pojmenovat sedmero typických omylů a chyb, kterých se opakovaně dopouštějí zejména drobnější investoři a které jim zavírají cestu k vysněnému zhodnocení.

Stratég: Na těchto 40 akciích vyděláte za éry Trumpa

07:27 • 23. listopadu

Širší index amerických akcií S&P 500 zpevnil od vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách o zhruba dvě procenta. Je to v rozporu s čerty, kteří byli malování na monitory, sledující finanční trhy, před volbami. Přesto: zdánlivě se toho moc neděje? Ale ano, dochází k masívním přesunům investic mezi aktivy a nastavování pozic na Washington, ovládaný Trumpem a repubikány. Alespoň to tvrdí stratégové banky RBC. A ukazují na konkrétních 40 akcií, které by díky Trumpovi měly zpevnit.

10 témat pro rok 2017 podle Goldman Sachs

13:52 • 18. listopadu

Vysoký růst, vysoké riziko a o něco vyšší výnosy. I to je názor stratégů banky Goldman Sachs, kteří vydali své desatero témat pro finanční trhy v příštím roce. Která to jsou?

Portfoliomanažeři o trzích po Trumpovi: Panika? Příležitost?

17:52 • 9. listopadu

Už zítra 10. listopadu začne v Praze v pořadí třetí Česká investiční konference (ČIK). Už dnes známe jméno nového amerického prezidenta. Je jím Donald Trump. Na to, co se s ním v čele USA může dít s trhy či americkou ekonomikou, jsme se zeptali špičkových českých a slovenských portfolio manažerů, kteří na ČIK vystoupí. Zde jsou slova Jána Hájka, Petra Krčila, Mirona Zeliny, Jakuba Skryji a Adama Bilka.

Zrodilo se baby ETF na FinTech

11:38 • 2. listopadu

Fintech technologie dobývají svět. Ať chceme nebo ne, pomalu, ale jistě se stávají součástí našeho každodenního života. Fintech technologie se také těší velkému zájmu investorů. To konec konců můžeme vidět také na české scéně Venture kapitálu. V září tohoto roku byl spuštěn ETF fond The Global X FinTech Thematic ETF (ticker: FINX). Ten investuje do fintech společností, které jsou obchodované na burze. Jedná se především o společnosti se zaměřením na zpracování dat a firemní služby, software…

Seriál investičních nápadů: Strategický plán III

20:49 • 30. října

Na světě je zhruba 65 tisíc veřejně obchodovaných firem, ovšem pouze pár z nich je lídrem sektoru. Jak je poznat? O těch největších (Apple, Daimler, Exxon, atd.) píšou noviny každý druhý den. O těch menších píši já v Seriálu investičních nápadů. Nejen to, do jejich akcií vkládám své peníze s průměrným čistým zhodnocením 13,7% p.a. za posledních devět let.

Kaška: Itálie je neinvestovatelná, věřím Řecku a Španělsku

08:10 • 30. října

Nejvíce fandím NASDAQu, Indie je pro nás stále zajímavá. Středoevropský region je ve výborné kondici. Nechápu proč ještě máme kurzový závazek. Španělsko, Řecko, Itálie. Jižní křídlo Evropy se topí v problémech? Skutečně? Kdo je ztracený případ? Kde hledat slušný investiční potenciál? I na to jsme se ptali portfolio manažera společnosti Charles Bridge Jana Kašky, který je řečníkem 3. České investiční konference 10.-11. listopadu v Praze.

Seriál investičních nápadů: Strategický plán II

21:09 • 16. října

Seriál investičních nápadů po vzájemné dohodě se skupinou Roklen skončí závěrečným hodnocením všech investic. Mým hlavním cílem bylo ukázat, že investování není koupě lístku do loterie. S tímhle pocitem totiž lidé často po prvotních neúspěších odchází z burzy.

Seriál investičních nápadů: Strategický plán

20:43 • 9. října

Seriál investičních nápadů po vzájemné dohodě se skupinou Roklen skončí závěrečným hodnocením všech investic. Mým hlavním cílem bylo ukázat, že investování není koupě lístku do loterie. S tímhle pocitem totiž lidé často po prvotních neúspěších odchází z burzy.

Investiční strategie pro příštích 12 měsíců podle Citibank

19:25 • 6. října

Kam „zaparkovat“ své peníze? Poměrně těžká otázka, a to především v dnešní době, kdy se trhy nachází jen kousek od svých historických maxim a kdy na nich panuje poměrně silná nejistota. Investorům jednoduše nezbývá nic jiného než pečlivě vybírat. Pomocnou ruku v tomto směru nabídla Citibank, která na základě aktuálního stavu trhů vytvořila investiční strategii pro příštích 12 měsíců.

Starší články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.