Další články

Stratég: Na těchto 40 akciích vyděláte za éry Trumpa

Širší index amerických akcií S&P 500 zpevnil od vítězství Donalda Trumpa v amerických prezidentských volbách o zhruba dvě procenta. Je to v rozporu s čerty, kteří byli malování na monitory, sledující finanční trhy, před volbami. Přesto: zdánlivě se toho moc neděje? Ale ano, dochází k masívním přesunům investic mezi aktivy a nastavování pozic na Washington, ovládaný Trumpem a repubikány. Alespoň to tvrdí stratégové banky RBC. A ukazují na konkrétních 40 akcií, které by díky Trumpovi měly zpevnit.

10 témat pro rok 2017 podle Goldman Sachs

Vysoký růst, vysoké riziko a o něco vyšší výnosy. I to je názor stratégů banky Goldman Sachs, kteří vydali své desatero témat pro finanční trhy v příštím roce. Která to jsou?

Portfoliomanažeři o trzích po Trumpovi: Panika? Příležitost?

Už zítra 10. listopadu začne v Praze v pořadí třetí Česká investiční konference (ČIK). Už dnes známe jméno nového amerického prezidenta. Je jím Donald Trump. Na to, co se s ním v čele USA může dít s trhy či americkou ekonomikou, jsme se zeptali špičkových českých a slovenských portfolio manažerů, kteří na ČIK vystoupí. Zde jsou slova Jána Hájka, Petra Krčila, Mirona Zeliny, Jakuba Skryji a Adama Bilka.

Zrodilo se baby ETF na FinTech

Fintech technologie dobývají svět. Ať chceme nebo ne, pomalu, ale jistě se stávají součástí našeho každodenního života. Fintech technologie se také těší velkému zájmu investorů. To konec konců můžeme vidět také na české scéně Venture kapitálu. V září tohoto roku byl spuštěn ETF fond The Global X FinTech Thematic ETF (ticker: FINX). Ten investuje do fintech společností, které jsou obchodované na burze. Jedná se především o společnosti se zaměřením na zpracování dat a firemní služby, software…

Seriál investičních nápadů: Strategický plán III

Na světě je zhruba 65 tisíc veřejně obchodovaných firem, ovšem pouze pár z nich je lídrem sektoru. Jak je poznat? O těch největších (Apple, Daimler, Exxon, atd.) píšou noviny každý druhý den. O těch menších píši já v Seriálu investičních nápadů. Nejen to, do jejich akcií vkládám své peníze s průměrným čistým zhodnocením 13,7% p.a. za posledních devět let.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.