Další články

Hampl (ČNB): Slovo občas udělá práci za desítky opatření

Slovo občas udělá práci za desítky měnověpolitických akcí. Transparentnější než teď už být nemůžeme, dokazuje to samotná debata o intervencích a jejich konci. Kdo označí exit jako překvapení, jako by žil jinde, nebo neposlouchal, řekl v rozhovoru pro Roklen24 viceguvernér České národní banky Mojmír Hampl. Mluví centrální bankéři všeobecně až moc, nebo příliš málo? Co by Hampla překvapilo v souvislosti s koncem tvrdého závazku?

Froněk: Naše technologie využívá Boeing, Airbus nebo Škoda

Náš první nástroj, a poté i navazující sady nářadí FLEXISANDER, vznikl víceméně z nouze. Dnes je využívá Škoda Auto, ale i Boeing nebo Airbus. V rozhovoru pro Roklen24 to uvedl Petr Froněk, majitel firmy INNOVIA, která portfolio nářadí a nástrojů FLEXISANDER vyvíjí a vyrábí. Koncem února úspěšně vstoupila na Fundlift. Pro velký zájem investorů navýšila cílovou částku o milion korun na pět milionů.

Jančura: Samořiditelná auta mají budoucnost, až se toho děsím

V samořiditelných autech vidím obrovskou budoucnost, až se toho děsím. Myslím si, že tato auta už za deset, nejpozději za patnáct let, mohou naprosto vytlačit veřejnou dopravu v Česku a vůbec v Evropě. A to zejména regionální dopravu. V rozhovoru pro Roklen24 to řekl majitel společnosti Student Agency Radim Jančura.

Stoev: Index strachu? Nic nenaznačuje tomu, že poroste

Zatím nic nenaznačuje tomu, že se index VIX, nazývaný index strachu či indikátor paniky, vydá vzhůru. Ceny akcií jsou relativně stabilní, peníze jsou dostupné, tím pádem jsou i obavy na trhu nízké. Index VIX poroste výše, když budou peníze omezeny, banky nebudou tolik půjčovat, obecně likvidita nebude tak vysoká. V exkluzivním rozhovoru to pro Roklen24 uvedl Georgio Stoev, produktový manažer futures a opčních kontraktů SaxoBank v Dánsku.

Bojíte se stáří bez peněz? Jak chce důchody řešit ČSSD?

Současný důchodový systém je podle ČSSD dlouhodobě udržitelný. Je to jen o prioritách státu, zda chce podporovat předchozí generace, které se podílely na jeho výkonnosti, nebo ne. Zvedat hranici odchodu do důchodu je nejjednodušší způsob, jak snížit výdaje na starobní důchody, touto cestou ale jít nechceme. Zásadní je také podpora zaměstnanosti. V rozhovoru pro server Roklen24 to uvedl ekonomický expert ČSSD Michal Pícl.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.