Bezrizikové akcie

Roklen Talk

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Ministr daňových rájů Andrej Babiš?

Kauzy LuxLeaks a Panama Papers, které v minulých letech obnažily globální systém daňových úniků nadnárodních korporací, přiměly unijní instituce oprášit několik let staré návrhy reforem korporátních daní v Evropské unii. Legislativní návrhy v oblasti firemních daní, z nichž v současnosti nejdůležitějším je projednávaná směrnice o společném základu korporátní daně (CCTB), jsou zcela v kompetenci národních států.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Posilovny a diety? Investiční předsevzetí pro rok 2017?

V posilovnách se nedá pohnout, roste poptávka po zdravé výživě a u dietologů se tvoří fronty. I to je dopad každoročních předsevzetí, která si dáváme. Jaké by si měl ale dát předsevzetí investor, který chce i v tomto roce zhodnotit své prostředky?

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Barack Obama je na válečné stezce

Vrabci na střeše si štěbetají o plánech CIA na zavraždění Donalda Trumpa v den inaugurace. Do Polska se přemisťují na čtyři tisíce amerických vokáků, čekajících, až ruskému prezidentu Putinovi selžou nervy, nebo, jak se domnívá náš oblíbený zdroj Mike Rivero ve své rádiové show „What Really Happened“, až budou ukrajinské T72 natřeny „na rusko“ a použity k provokaci. Opakovaně upozorňuje, že tyto tanky Ukrajina podezřele koupila v roce 2014 od Maďarska, ač byly z větší části provozu a boje…

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Mayová mluví a libra skáče. Co bude dál?

Tak jsme zhlédli projev britské premiérky Theresy Mayové k brexitu. Jak jsme předpokládali, před ním jsme viděli výrazné oslabení libry. V podstatě bez ohledu na to, co premiérka řekla – hlavně proto, že si nemyslím, že by vůbec mohla čímkoli překvapit – došlo po projevu k částečné úlevě v obchodování libry.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Titanik svobodného podnikání

Většinou lidé cítí jako přepjaté, když začnete mluvit o tenčící se svobodě. Veřejnost si nechce připustit, že se u nás nenápadně, pomalu, ale jistě, vytváří režim, který se svobodnou společností bude mít pramálo společného. Tvrzení, že se vytrácí svoboda podnikání, je často nevěřícně přijímáno i samotnými živnostníky a malými podnikateli, kterých se týká především.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Podpora vzdělání: Výnosnost investice klesá s věkem

Pro vzdělání je nejdůležitější kvalitní učitel a výhodnost investice do vzdělání klesá s věkem. To jsou dva hlavní závěry, na kterých se shodli odborníci na iekonomie.cz. V podobném duchu se nesl i komentář nositele Nobelovy ceny profesora Jamese Heckmana. Shoda panuje i na nutnost opuštění rigidního systému výuky a zavedení nových metod. K nutné transformaci na Slovensku přispívá i prezident Andrej Kiska.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Střelba na Floridě & legrace s ruskými špiony

The Ground Beneath Her Feet… Prožitek úvodní části románu Salmana Rushdieho, jakési mocné alternativní historie rocku, v níž hrdinka kráčí vstříct zemětřesení, se nám vrací spolu se zprávami o dalším střílení, tentokrát u výdeje zavazadel na letišti v Lauderdale-Hollywood na Floridě. Střelcem byl šestadvacetiletý Portorikánec Esteban Santiago z aljašského Anchorage s armádní průkazkou – a také výcvikem.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Sbohem pane prezidente

Závěrečný projev prezidenta Baracka Obamy byl klasickou ukázkou jeho přístupu – skvělý, ale „nic moc nového“. Nyní se přesuňme na tiskovou konferenci nastupujícího prezidenta Donalda Trumpa, kde vzhledem k novým obviněním z propojení s Ruskem můžeme očekávat zajímavé informace.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Inflace v eurozóně? Měnově politickou otočku nečekejme

Inflace v eurozóně vyšplhala koncem minulého roku na nejvyšší hodnotu od září 2013. Po více než třech letech a několika iteracích programu neortodoxního měnově politického uvolňování (negativní sazby, odkupy různých druhů aktiv) se tak inflace vrátila nad jedno procento, v prosinci to bylo 1,1 procenta. A to zrovna v měsíci, kdy Evropská centrální banka (ECB) prodloužila program odkupu aktiv o rok! Pech? A máme tedy čekat rychlou měnově-politickou otočku?

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Čekání na Donalda & „Project Veritas“

Americká, a tím i světová média se ocitla ve víru propagandistické vichřice, jakou nepamatují ani ostřílení vlkové z dob Mccarthismu v 50. letech. Zevšeobecněné bláboly se hrnou ze všech kanálů, a tak se můžeme například dočíst, jak časopis Verge obviňuje Jeffa Bezose, že během blahopřání Donaldu Trumpovi mu nahlas nevyčetl rasismus, fašismus a xenofobii, a tvrdí, že se tím Jeff Bezos snaží vlísat Donaldovi do přízně, aby jej pak mohl vystřelit do vesmíru. Mladí neomarxisti blbnou...

Starší články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.