Bezrizikové akcie

Roklen Talk

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Kredit důvěry. Proč důvěřovat obchodu a expertní intuici?

„Intuitivní mysl je posvátný dar a racionální mysl je věrný sluha. Vytvořili jsme společnost, která uctívá sluhu a zapomněla na dar.“ Dnes, více než 60 let po té, co Albert Einstein vyřkl tato slova, je role intuice při přijímání obchodních rozhodnutí stále velmi podceňována. A i když se i nadále dává přednost racionálnímu, účelovému kalkulování rentability alternativních řešení, výsledky výzkumů u rozhodovacích procesů naopak potvrzují tezi autora teorie relativity.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Víru ztratili, ale mesianismus jim zůstal

Alexander Tomský říká, že marxismus je forma mesianistického náboženství, která ovládla naprostou většinu západních univerzit. „Víru ztratili, ale mesianismus jim zůstal.“ Martin Brodel popisuje, že ačkoliv George Soros ovládá demokraty a také část republikánské strany, soustavným politickým a komunikačním tlakem administrativu a senátory k podpoře Donalda Trumpa dotlačili. Vine linii politické korupce od roku 1913. „Trump tohle všechno ví,“ říká vážně. Stejně vážně říká, že jsou to psychotici…

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

ČR: Radost pro zaměstnance, bolest pro zaměstnavatele?

Pro spotřebitele nabízí trh práce příhodné podmínky v podobě robustního růstu průměrné nominální mzdy v nízko-inflačním prostředí a nízké míry nezaměstnanosti. Pro zaměstnavatele to však představuje drahý trh s malým výběrem. Trh práce tak limituje rychlost růstu české ekonomiky a přibližuje hranici potenciálního výstupu.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Co vzkázala chicagská mafie Trumpovi?

Studentští organizátoři přednášky Milo Yiannopoulose na univerzitě v Berkeley, jež byla záminkou k ukázce levičáckého teroru zčásti ignorantských a zčásti koupených Sorosových antifáků, dostali od děkanátu již předem napařeno 6500 $, prý jako speciální poplatky na bezpečnost, protože univerzita obdržela telefonické výhrůžky. Aha. Tím divněji potom ale vypadá policejní nečinnost na místě.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Spekulanti, hodně štěstí při ukončení intervencí

V současné době je na českém kapitálovém trhu tématem číslo jedna ukončení intervencí ze strany ČNB. Je to dáno tím, že meziroční míra inflace v prosinci dosáhla skokově dvou procent, což je kýžený cíl ČNB (nepolemizujme, zda prospěšný či škodlivý). Kdy tedy ČNB skončí se svým závazkem udržovat dolní hranici směnného kurzu? S jistotou mohu tvrdit, že to dnes nikdo neví. Existují spekulace, logická vysvětlení, ale v konečném důsledku bude záležet jen na rozhodnutí bankovní rady a do hlav jejích…

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Svištění prezidentského pera

Svištění prezidentského pera sype písek do rozjetého globalizačního soustrojí. Hned 20. ledna vyplnil prezident Donald Trump formulář FED číslo 2 (Federal Elections Commission). Tímto legálním, byť neobvyklým aktem se jaksi „předzapsal“ do voleb v roce 2020, a teoreticky vyrazil propagandistickou zbraň ze Sorosovy ruky, neboť přestože se nejedná o formální vyhlášení prezidentské kandidatury, NGO se podle zákona nemohou angažovat v „political speech“ aktivitách, jež by teoreticky mohly ovlivnit…

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Verdikt zní: Le Penová vítězí nad Fillonem

Francouzské prezidentské volby vypadají stále více jako estráda. Kampaň Francoise Fillona je díky skandálu kolem možného „fiktivního“ zaměstnání jeho manželky (což je, nutno říct, stará francouzská tradice) zcela paralyzovaná.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Česká národní banka a žvanivá rovnováha

Komunikace kolem ukončení intervencí začíná být ohraná. Oficiální komunikační kanály ČNB opakovaně potvrzují, že kurzový závazek nebude odstraněn před ukončení prvního čtvrtletí letošního roku a za nejpravděpodobnější scénář považují polovinu roku. Analytici ve většině věří v ukončení během dubna či května. Nastalá situace z pohledu ČNB a spekulantů připomíná cheap talk hru.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Nemoc šílených stran

Naše politické strany onemocněly. Naštěstí nikoli nemocí šílených krav, jak by mohl evokovat titulek, protože to by pak muselo být utraceno celé stádo. Onemocněly chorobou, kterou tak často onemocní i jednotliví politici, a my jen nevíme, kdo koho nakazil. Ta nemoc se jmenuje – bezzásadovost. Její projevy se dají jednoduše popsat slovy kdykoli, cokoli a s kýmkoli.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Irelevantní média & pop teror

Duchovní aspekt inaugurace Donalda Trumpa možná zůstal trochu v pozadí řítících se událostí, ale byl velice zřetelný, a to jak v předvečer této události, tak v neděli poté, kdy se Donald Trump zúčastnil jakési ekumenické bohoslužby (National Prayer Service) ve Washingtonské národní katedrále, obřadu ctihodného a majestátního, se zástupci jednotlivých náboženství, zatímco se mu Washingtonem potloukalo stádo bučících „pussies“.

Starší články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.