Roklen Talk

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Proč Scalise? Jak utopit Donalda Trumpa

Bill Still se ve svém pořadu The Still Report podrobně věnuje otřesné události z minulého týdne, kdy příznivec Bernieho Sanderse a dobrovolník v jeho kampani, šestašedesátiletý James Hodgkinson popadl zbraň a pokusil se vystřílet republikánské špičky v průběhu jejich baseballového tréninku na každoroční kongresový baseballový zápas. Nejdříve si ovšem ověřil, že se jedná o republikány.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Vláda ČR platí konkurenci českých firem. Proč?

Od každé národní vlády se očekává, že bude pracovat ve prospěch svých občanů. Má podporovat národní instituce, školy, vědu, ale i podnikání. V poslední oblasti, podpoře podnikání, se vláda ANO, ČSSD a KDU-ČSL chová věru podivně.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Ekonomické perly v českých médiích: Minimální mzda

Nepravidelná rubrika, kde rozebíráme ekonomické komentáře s cílem ukázat, že výroky expertů občas odporují ekonomickým a logickým zákonitostem nebo jsou informačně prázdné. Tentokrát jsme se zaměřili na téma minimální mzdy.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Milan Štěch, revoluční pěst dělnické třídy či lobbista korporací?

Nebylo možné nevšimnout si výroků pana Štěcha o živnostnících a jejich nízkých odvodech. Každého soudného člověka napadnou asi podobné otázky: Jak dobře Milan Štěch zná drobné podnikání? Co ví o tom, co vše musí živnostník zaplatit, ještě než vydělá první korunu? Když srovnává Milan Štěch živnostníky se zaměstnanci, ví, že si živnostník musí zajistit vše, co zaměstnanci zajišťuje zaměstnavatel (odvody daní, odvody z mezd, účetnictví a jiná agenda, BOZP, PO, kontroly, pracovní pomůcky atd…

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Vyšetřující Amerika & Neexistující obstrukce

Attorney General USA Jeff Sessions se jako gentleman vydal do jámy lvové, tedy svědčit před senátní komisí vyšetřující údajnou a sedm měsíců od zahájení vyšetřování stále neprokázanou kolizi Trumpova volebního týmu s Ruskem, a to jen několik dní po Jamesi Comeym. Jasně tím ukázal absurditu celé komedie. Jeho vystoupení nepostrádalo dramatické i téměř groteskní momenty v záplavě hnusné nejen ideologické nenávisti, která z demokratických členů komise jen prýštila.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

ČNB straší před bublinou, chce ale jen víc řídit banky

Česká národní banka ve své aktuální zprávě o finanční stabilitě tvrdí, že se nemovitostní trh v Česku přehřívá a straší, že hypotéky jsou rizikem pro celou ekonomiku. Ani v jednom nemají centrální bankéři pravdu, ale to jim nebrání v rozehrávání tohoto tématu. Ve hře je totiž změna zákona, která má posílit jejich pravomoci.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Mark Zuckerberg a základní příjem. Proč mu (ne)naslouchat?

Na konci května měl zakladatel sociální sítě Facebook Mark Zuckerberg proslov na Harvardově univerzitě, kde představoval jeho vize, ideály a řekněme i naděje, které vkládá do generace tzv. mileniálů, mezi které se sám taktéž zařadil. Nejzajímavější na celém projevu byl fakt, že jako jeden z nejbohatších mužů planety si uvědomuje svou odpovědnost vůči komunitě a prosazuje myšlenku základního příjmu (basic income), tedy že každý občan státu by dostával pevně stanovenou sumu peněz nezávisle na…

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Čiperná demokratka a pákistánští agenti

Sedmatřicetiletý federální floridský žalobce Beranton J. Whisenant Jr., který od ledna pracoval v největší kriminalistické jednotce a který dohlížel na případy spojené s falešnými pasy a vízovými podvody, byl nalezen mrtev na pláži s poraněním na hlavě. H1B visa – to je podle Martina Brodela důvod, proč Silicon Valley masivně investovalo do prezidentské kampaně Hillary Clintonové.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Béé, béé… Dělají z nás stádo ovcí

Den po zavedení zákazu kouření v restauracích jsem zašel do své oblíbené hospody. A není to hospoda obyčejná. S nadsázkou, ale jen velmi malou, tvrdím, že to je instituce. Je to komunitní prostor, platforma přesahu různých segmentů společnosti, místo vytváření a posilování společenské, třídní a názorové tolerance. Intelektuální blábol, že? Tohle kdybych v té hospodě pronesl, tak by mne někdo vynesl. Tak česky: Lidi tam chodí rádi, cítí se tam dobře, pokecají, seznámí se, vypijí dobré pivo…

Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.