Roklen Talk

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Ano, pane Štěchu, vedete nás na úroveň Bangladéše

Naše ekonomika byla letos v únoru celkem v tichosti přeřazena z rozvinutých ekonomik mezi rozvojové. Stalo se tak na základě rozhodnutí americké banky JPMorgan, která vyřadila české státní korunové dluhopisy ze svých indexů rozvinutých trhů. A pan Milan Štěch svými nápady toto rozhodnutí plně podporuje.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Ekonomické perly v médiích: Interpretace ekonomických podmínek

Další díl nepravidelné rubriky, kde rozebíráme ekonomické komentáře s cílem ukázat, že výroky expertů občas odporují ekonomickým a logickým zákonitostem nebo jsou informačně prázdné. Tentokrát jsme se zaměřili na téma interpretace predikce ekonomického růstu české ekonomiky.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Tichý puč v Bílém domě & Pákistánští bratři v Kongresu

Materiály Demokratického národního výboru (DNC), předané WikiLeaks Gucciferem 2.0, byly podle auditu odborníků NSA „leaknuty“ lokálně. Přenos ze serveru byl prokazatelně mnohem rychlejší než kapacita místní internetové sítě, takže je považováno za jisté, že dotyčná osoba jednala přímo na místě. To je další ukazatel směrem k o pět dní později, 10. července 2016, zastřelenému Sethu Richovi a hřebíček do rakve příběhu o Ruskem napadených serverech DNC.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

EET: Nástroj posilování moci & klacek na malé podnikání

Ještě začátkem roku 2015 jsem byl rezervovaným příznivcem nějaké formy elektronické komunikace podnikatelů se státní správou. Potom jsem na konci února dostal k posouzení návrh zákona o evidenci tržeb a zhrozil jsem se. Z návrhu ministerstva financí bilo do očí, jak je zákon nepřátelský vůči podnikatelům a živnostníkům, s jak špatnými úmysly byl připraven. Je to zákon bezohledný, špatný a nepotřebný. Proto jsem začal vystupovat proti jeho přijetí a dnes, kdy již platí, podporuji zcela…

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Milionářem přes noc? Aneb jak to dopadá s fantastickými nabídkami

Už vám někdy někdo zavolal s fantastickou nabídkou, jak přes noc a bez práce vyděláte na akciovém trhu čtvrt milionu? Mně ano. Naposledy asi před týdnem se mě sebevědomý hlas na druhé straně telefonu ptal, jestli bych měl zájem vydělat za den asi dvě stě tisíc. Když jsem mu řekl, že ne, byl citelně překvapen. Nedomluvili jsme se. Máte problémy na takové telefonáty reagovat? Předkládám několik argumentů, které vám s tím pomohou.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Daniel Gladiš: Lekce pro investory z naší vlastní zkušenosti

Fond jsme založili v roce 2004. To je do dneška více než 4500 dnů neustálé interakce s trhem, sbírání zkušeností a postupného učení se. Doslova tisíce investičních rozhodnutí, z nichž každé přináší zpětnou vazbu, kterou je možné využít v budoucnosti. Jedna lekce však z celých těch 13 let vyčnívá svou důležitostí vysoko nad ostatní a rádi bychom se o ni podělili se všemi profesionálními i hobby investory, protože se domníváme, že jim může pomoci.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Švejkování: Kola americké mediální mašinerie v rozkladu

Masivní ozubená kola americké mediální mašinerie se do sebe zakousla plnou silou a máme jedinečnou možnost sledovat jejich mechanismus v pohybu. Tradiční korporátní masmédia, zejména tisk a kabelové televize, se dostávají do existenčních problémů a youtuboví nezávislí komentátoři jim svižně a efektivně zatápějí pod kotlem.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Klasické znaky přehřívání

Říká se, že když se začínají po akciových trzích pokukovat taxikáři, je čas prodávat. První náznaky toho, že s nově “natištěnými” penězi začínají obchodovat i lidé, kteří dříve k těmto trhům neměli přístup, už vidíme.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Úvěrový impuls předbíhá reálnou ekonomiku o devět měsíců

Je konečně u konce skoro deset let experimentů v monetární politice? Finanční média si to myslí, ale Fed dál pokračuje ve zvyšování úrokových sazeb a signalizuje, že v budoucnu počítá spíše s větším upevňováním své monetární politiky. Bank of Japan zatím hledá způsoby, jak opustit program kvantitativního uvolňování, Evropská centrální banka o jeho ukončení mluví.

Zatím žádné komentáře

Buďte první diskutující

Mění startupy tradiční obchodní modely?

Mění startupy tradiční obchodní modely? Tuto otázku mi položili na nedávném kongresu polského chemického průmyslu během diskuse o úloze startupů. Odpověděl jsem kladně. Konec konců startupy se zakládají a rozvíjí právě s cílem odvážit se do neprozkoumaných částí trhu a vydělat na tom. Jestliže startup dosahuje silného růstu, znamená to, že způsob, jakým vydělává peníze on, je lepší než způsoby tradiční. Proto jsou spolu s tím, jak se šíří inovace, tradiční obchodní modely nahrazovány novými…

Novější články Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.