Další články

Komoditní report: Fondy věří ropě na maximum, krátké pozice padají

Hedgeové fondy v posledních pěti týdnech téměř ztrojnásobily své sázky na komodity. Všechny tři sektory – zemědělské produkty, energie a kovy – zažívají v tomto období obnovenou poptávku vyvolanou oslabením amerického dolaru. Krátké pozice zlata a ropy jsou opět stlačeny, zatímco nedávné zvýšení cen mědi spustilo rekordní dlouhé pozice. Nákup surové ropy a kovů více než vyvažuje snížení pozic u klíčových plodin.

Klidná koruna. Po průmyslu převezme otěže nezaměstnanost

Pondělní dění na devizových trzích nebylo nikterak výrazné. Koruna sice po datech z průmyslu lehce oslabila, v závěru však většinu ztrát opět umazala. Dolaru se víceméně vyvíjel směrem do strany, a to jak vůči české měně, tak i té evropské.

Tak nám zvýšili sazby, paní Müllerová

Tak nám zvýšili sazby, paní Müllerová, řekl by pravděpodobně Švejk, pokud by sledoval dění kolem České národní banky. Žádné velké haló se však nekonalo. Koruna sice dosáhla nové nejsilnější hranice od konce kurzového závazku, dnešní vývoj ji však dostal zpět na úrovně před prvním úrokovým „hikem“ po necelých deseti letech.

Den „D“ pro korunu. ČNB rozhodne o úrokových sazbách

Koruna naplnila náš očekávaný scénář a během včerejška dále oslabovala až k 26,16 EURCZK. V závěru dne ale část ztrát umazala a zakončila den kolem hranice 26,10 EURCZK. Veškerá dnešní pozornost je zaměřena na Českou národní banku a její rozhodnutí o úrokové sazbě. Trh nervózně čeká, zda centrální bankéři zvýší úrokové sazby. Pokud se tak stane, na koruně můžeme čekat zvýšenou volatilitu.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.