Aktuální videa

Šéf Ekospolu Korec: Realitní bublina? Nepřiměřený termín

13:44 21. srpna 2017

Realitní bublina je nepřiměřený termín. Používají ho lidé, kteří o trhu bytů v Praze moc nevědí. Ceny sice skutečně šly výrazně nahoru, důvod je ale ten, že bytů je kvůli pomalé legislativě málo. Proto ceny rostou. Serveru Roklen24 to řekl generální ředitel a předseda představenstva společnosti Ekospol Evžen Korec. Dodává, jaký vliv na ceny může mít Airbnb.

Opce nejsou zbraně hromadného ničení, říkají v duelu stratégové

13:16 16. srpna 2017

Opce jsou mezi obchodními instrumenty jako Linux mezi operačními systémy. Člověk je nemůže začít obchodovat, dokud jim trochu neporozumí. To považuji za výhodu pro začínající obchodníky, vysvětluje pro Roklen24 v duelu s Janem Kaškou z fondu Charles Bridge Global Macro Fund rozdíl mezi obchodováním opcí a akcií opční stratég Pavel Bambásek.  

Zažít Teslu! Co všechno dovede? Máme video!

15:24 10. srpna 2017

Tesla je prostě fenomén, který naplno zasáhl také Česko. Tento jedinečný elektromobil je již více než měsíc v nabídce e-shopu Alza.cz. Češi tak mají šanci si Teslu koupit, klidně v bitcoinech. Proč je jedinečná serveru Roklen24 ukázal Jaromír Řánek, ředitel rozvoje byznysu Alza.cz.

Lemoch: Ambice Keiretsu Fora jsou vysoké. Investoři, spojte se!

12:19 9. srpna 2017

Startupy v Česku jsou rok od roku propracovanější a reálnější. Propojení s investory je profesionálnější, a to z obou stran. Vyhlídky českého startupového trhu a cíle Keiretsu Fora v České republice prozradil pro Roklen24 šéf pražské pobočky Petr Lemoch.

Sázíme na digitální komiks, potenciál je obrovský, říkají tvůrci NANITS

14:44 2. srpna 2017

Českem prošla vlna komiksů, které byly pro intelektuální publikum. Byly hodně experimentální nebo undergroundové. My chceme zdejšímu publiku nabídnout kvalitní český komiks v digitální podobě. Serveru Roklen24 to řekl Michael Petrus, kreativní ředitel projektu Nanits Universe. 

Zakladatel Regal Burger: Po Praze míříme do Dubaje a Abú Dhabí

14:05 24. července 2017

Na Slovensku jsme byli v podstatě první burgrárna svého druhu fast casual (zdravě a rychle). V Praze jsme se setkali s konkurencí zaběhlých restaurací. Nyní míříme do Vídně a na Blízky východ. Dubaj a Abú Dhabí mají velký potenciál. Tamní trh se mi hodně líbí, říká spoluzakladatel sítě restaurací Regal Burger Josef Bardík. Jaké má s burgery další plány? A jak je bude financovat?

Vítek Ježek (Rekola): Češi neumějí používat veřejný prostor

22:04 20. července 2017

Projekt Rekola vznikl v roce 2013 z čiré touhy po bikesharingu. Na začátku to byla taková „punková akce“. Nyní už je kvalita srovnatelná se západními zeměmi. Ve video rozhovoru to serveru Roklen24 řekl zakladatel českého bikesharingového systému Vítek Ježek. Upozornil na to, že Češi neumějí využívat veřejný prostor. Co nám podle něj může nabídnout? 

Ambiente se rozrůstá. Ženská síla si bude hrát s ohněm

12:43 12. července 2017

Ambiente to v Karlíně už brzy roztočí s českými grilovanými kuřaty. Nový koncept Grils bude bistro zaměřené na kuřecí maso, veškeré produkty projdou grilem. Nabídka bude pro širokou škálu lidí. Serveru Roklen24 to řekla Dominika Flecková, manažerka Lokálu Hamburk. Bistro Grils bude hned za rohem.

David Sedláček (ČVUT): Tahounem virtuální reality je Průmysl 4.0

21:02 6. července 2017

Cílem Evropské kosmické agentury (ESA) je cesta na Měsíc a vybudování tamní základny pomocí 3D tisku. My jsme pro ni vytvořili virtuální program, který celý průběh cesty přiblíží – stavbu rakety, samotný let, sbírání vzorků hornin a výzkum. Jaký je rozdíl mezi virtuální a rozšířenou realitou prozrazuje David Sedláček z katedry počítačové grafiky a interakce (FEL, ČVUT).

Tomský: Sorosovo přání je nesmysl, brexit bude

21:01 28. června 2017

Evropská unie trvá na tom, že pro unijní občany v Británii by měla platit stejná pravidla jako na území EU – to samozřejmě napadá britskou suverenitu. EU bude dělat Británii ohromné potíže. Vztah Británie a EU se vyhrocuje. Důvod? Zákulisí britského referenda komentuje politolog, nakladatel a euroskeptik Alexander Tomský, který do Británie emigroval v roce 1967. 

Morávek (Softec): Směrnice EU PSD2 je dobrou cestou k otevření bank

19:25 24. června 2017

Hlavní driverem IT světa, ale primárně finančního sektoru, je obsluha klienta na místě, kde on má potřebu, co přesně tím ředitel IT společnosti Softec Peter Morávek myslí, prozrazuje v našem rozhovoru před vídeňským Hofburgem. Jaký vývoj v blízké době čeká IT firmu fungující už 25 let? Jaké dveře mohou zaběhlé firmě otevřít různá ocenění? Co čekat od směrnice PSD2?

Neuron Soundware na Pioneers2017: Jak uspěl český startup ve Vídni?

22:03 21. června 2017

Na startupové konferenci Pioneers 2017 jsme byli už loni. Program je nabitý, seznámili jsme se s dalšími startupy, nabili se energií, potkali potenciální zákazníky. Detaily prozrazuje ředitel a zakladatel společnosti Neuron Soundware Pavel Konečný, která využívá zvuk k rozpoznání rozbitého zařízení. Kde svoji technologii uplatňují? Kdo využívá jejich služeb? Jak dopadlo představení firmy před investory na vídeňském Pioneers?

Umělá inteligence do 10 let porozumí dokumentům, říká startupista

14:11 15. června 2017

Budoucnost je orámovaná schopnostmi, které má člověk. Lidé potřebují dokument k tomu, aby si mezi sebou předávali informace, řekl na vídeňské startupové konferenci Pioneers 2017 Tomáš Gogár ze společnosti Rossum, která vyvíjí umělou inteligenci tak, aby rozuměla jakémukoliv dokumentu. S čím při vývoji začali a kdo jsou jejich klienti? S jakými očekáváními přijeli do Vídně?

Freelancer a jeho postavení na trhu? Více v knize Na volné noze

16:39 8. června 2017

Je to člověk, který na vlastní jméno prodává svoji odbornost na volném trhu. Může mít cennou dovednost nebo vyrábí specifický produkt. Jde s kůží na trh. Nejen to je freelancer. Kolik si dnes může vydělat? V rozhovoru pro server Roklen24 to říká Robert Vlach, podnikatel, konzultant a autor knihy Na volné noze: Podnikejte jako profesionálové.

Minčič (ČSOB): Platby budoucnosti? Ve hře i ledničky, náramky či prsteny

15:07 1. června 2017

Platby míří do mobilních telefonů. Už dnes máme mobilní peněženku. V budoucnu očekáváme, že na pozadí placení budou různé aplikace. Nejen v mobilním telefonu, ale třeba v chytré ledničce, náramku nebo prstenu a budou velmi pohodlné. Serveru Roklen24 to řekl manažer inovativních služeb ČSOB Miloš Minčič.

Další články

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.