Další články

Maria Staszkiewicz: Čím se liší startupy v regionu CEE?

Přístup k veřejným financím nebo míra inovativnosti nabízených produktů. I to jsou rozdíly mezi startupy ve středovropském regionu. Serveru Roklen24 to řekla Maria Staszkiewicz, zástupkyně ředitele Aspen Institute Central Europe, který provedl mezi startupy rozsáhlý průzkum. Prozradila také, jaký je ve startupech podíl mužů a žen.

Doležal (Keboola): EET měla běžet na blockchainu

Elektronická evidence tržeb (EET) měla běžet na blockchainu. Pokud bychom využili technologii blockchainu v přesouvání dat ve státní správě, byl by to skokový posun kupředu a předběhli bychom další ekonomiky. Vnímám to jako promarněnou příležitost, říká pro server Roklen24 Pavel Doležal z Keboola. Jaká budoucnost čeká blockchain v České republice? A jak to vidí s bitcoinem?

V Česku přituhlo a není to mráz, hrozí autoritářský režim

V Česku ještě přituhlo, a není to mráz. Babiš, Sobotka a další neberou občany vážně. Chceme, aby se chovali jako správci státu, nikoliv jako vrchnost. Na demonstraci proti vládě a EET to řekl předseda APM Radomil Bábek. Upozornil na to, že občané na zavedení EET doplatili a podnikatelé mají práci navíc. Herečka Barbora Štěpánová pak poznamenala, že se Češi můžou demokraticky „provolit“ k autoritářskému režimu.

Ondřej Krátký k boji Liftaga s Uberem a magistrátem

Autonomní auta chceme mít ve své flotile dřív, než nám dojdou řidiči. Praha řeší dopravní situaci ve městě restriktivními opatřeními, máme ambici nabídnout jiná řešení, prozrazuje pro Roklen24 spoluzakladatel Liftaga Ondřej Krátký.

Novější články Další články

Roklen Talk

Investice

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.