Ministr zahraničí Petříček navštíví Velkou Británii


17:21 • 15. března 2019

Ministr zahraničních věcí ČR Tomáš Petříček navštíví ve dnech 19. a 20. března 2019 Spojené království Velké Británie a Severního Irska. Šéf české diplomacie na úvod své návštěvy slavnostně otevře Generální konzulát ČR v Manchesteru. Druhý den návštěvy absolvuje v Londýně, kde bude jednat s britským ministrem zahraničních věcí Jeremy Huntem.

Ministr Tomáš Petříček během své cesty do Velké Británie v úterý 19. března 2019 slavnostně otevře Generální konzulát ČR v Manchesteru a setká se s českými krajany. Jednat bude také se starostou Velkého Manchesteru Andy Burnhamem o možnostech regionální spolupráce.

Ve středu 20. března bude ministr zahraničních věcí ČR jednat s britským protějškem Jeremy Huntem. Hlavními tématy schůzky budou ochrana zájmů českých občanů po brexitu, další spolupráce obou zemí, kybernetická bezpečnost a spolupráce v NATO. Ministr Petříček rovněž absolvuje návštěvu Královského institutu mezinárodních vztahů Chatham House, kde vystoupí s přednáškou na téma budoucí bezpečnostní spolupráce mezi EU a Velkou Británií po brexitu.

MZV ČR otevírá nový Generální konzulát ČR v Manchesteru především z důvodu lepšího servisu pro české občany, kteří žijí v severní části Spojeného království a potřebují konzulární služby. Dalším důvodem je významný potenciál rozvoje obchodně ekonomických vztahů a také silná vědecká a inovativní komunita v této části země.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.