MOL se s firmou InoBat zaměří na vodíkové technologie


17:17 • 21. května 2019

Inovativní slovenský akcelerátor InoBat a Skupina MOL oznámily podpis spolupráce zaměřené na projekty vodíkových technologií ve střední a východní Evropě. InoBat spojující klíčové průmyslové společnosti s předními světovými technologiemi tak startuje novou spolupráci ve středoevropském regionu, kde MOL provozuje téměř 2 000 čerpacích stanic.

InoBat s podporou investiční skupiny IPM Group a energetických hráčů A.EN. Group a MSM Group vyvíjí celoevropské bateriové centrum se sídlem na Slovensku. Zaměřuje se na nové testovací a výrobní linky pro elektrická a hybridní vozidla, systémy pro skladování energie a alternativní paliva (zejména vodík). Skupina MOL je vedoucí integrovanou ropnou a plynárenskou společností ve střední a východní Evropě a významným hráčem na světovém trhu s energií působící ve více než 30 zemích.

"Podpis Memoranda o porozumění se Skupinou MOL je pro InoBat velkým krokem vpřed. Věříme, že dlouholeté odborné znalosti MOL nám pomohou akcelerovat evropský ekosystém technologií vodíkových paliv a že vytvoříme integrovaný hodnotový řetězec alternativních paliv a elektromobility. Věříme, že InoBat spolu s MOL vytvoří nové a změní stávající trhy nejen v Evropě, ale i ve světě," uvedl k budoucí spolupráci Marián Boček, spoluzakladatel a předseda představenstva InoBat.

CIO (Chief Innovation Officer) Skupiny MOL Oszkár Világi uvedl: „V souladu s naší strategií MOL 2030 chceme podporovat inovativní projekty ve střední a východní Evropě, které odrážejí očekávané revoluční změny v dopravě a mobilitě. Jako provozovatel téměř 2 000 čerpacích stanic v regionu chceme našim zákazníkům poskytovat tradiční i alternativní paliva. Spolupráce s InoBat nám umožní rozšířit naši nabídku a dosáhnout další milník na naší transformační cestě od tradičního maloobchodníka k poskytovateli služeb zákazníkům."

MOL má v oblasti průzkumu a těžby uhlovodíků 80 letou historii sbírání zkušeností. Partnerství mezi Skupinou MOL a InoBat předpokládá spolupráci v regionu střední a východní Evropy na různých projektech v oblasti vodíkové technologie, především ve výrobě a dodávkách vodíku, vývoji a testování vodíkových kapalných paliv, jejich distribuci a prodeji. Součástí společných aktivit by mohla být i výstavba výrobního závodu, včetně zařízení na recyklaci paliva.

O INOBAT
InoBat je regionální akcelerátor založen v roce 2018 s dlouhodobým cílem sloužit evropskému trhu s novými energetickými řešeními. InoBat bude využívat silné postavení střední a východní Evropy (CEE) v automobilovém, petrochemickém a energetickém sektoru a bude sloužit jako platforma pro výzkum a vývoj, jakož i pro budoucí výrobní linky pro technologie pocházející z evropských a mezinárodních subjektů, které chtějí rozšířit svůj globální dosah ze srdce Evropy. InoBat se zaměřuje na budování podniků spojujících přední světové technologie s přístupem na trh prostřednictvím partnerství s vedoucími průmyslovými skupinami v regionu střední a východní Evropy. InoBat bude pracovat ve třech odvětvích - elektromobilita, skladování energie a vodík. 
O Skupině MOL
Skupina MOL je integrovaná mezinárodní ropná a plynárenská společnost se sídlem v Budapešti v Maďarsku. Je aktivní ve více než 30 zemích, s 25tisícovým dynamickým mezinárodním týmem a zkušenostmi a výsledky, které získala v průmyslu za uplynulé století. Průzkumné a těžební aktivity MOL jsou založeny na více než 75letých zkušenostech v oblasti uhlovodíků. V současnosti jsou výrobní aktivity soustředěny v 8 zemích a aktivity na vyhledávání přírodních zdrojů jsou dostupné v 13 zemích. Skupina MOL provozuje čtyři rafinerie a dva petrochemické závody v rámci integrovaného řízení dodavatelského řetězce v Maďarsku, na Slovensku a v Chorvatsku. Vlastní také síť 2000 čerpacích stanic v 10 zemích střední a jihovýchodní Evropy.
Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.