Eurodolar – klid před bouří?


17:29 • 5. listopadu 2018

Tagy: EURUSD, Technická analýza, dolar, euro

Říjen nebyl pro eurodolar nikterak dobrým měsícem, byť se v jeho závěru dostal z trendu poklesu k vyšším hodnotám. V příštích dnech budeme z technického hlediska sledovat především to, zda se sledovaný pár nevymaní z nastaveného kanálu. Nejzajímavější bude pro nás support kolem hodnoty 1,130 EURUSD.

Eurodolar se minulý týden pokusil vymanit z klesajícího trendu, který byl na tomto měnovém páru nastolen od konce září. První týden v říjnu byl ve znamení silných propadů, které byly následně korigovány jistým umazáním ztrát v následujícím týdnu. Třetí a čtvrtý týden byly opět ve znamení medvědího trhu, kdy se kurz sledované dvojice pohyboval v relativně úzkém kanálu. Za celý říjen tak eurodolar odepsal 2,5%.

V poslední den minulého měsíce EURUSD ještě stačil neúspěšně otestovat letošní minimum vytvořené v srpnu na hodnotě 1,130 dolaru za euro, což je silný support. Následný odraz vyvolal růst až k hodnotě 1,1450 EURUSD, pár se tehdy poměrně bez problémů vymanil z úzkého medvědího kanálu, ve kterém se obchodoval od poloviny října. Po odrazu k této hodnotě začal ale znovu lehce ztrácet, a tak se udržel v širším medvědím kanálu, který definuje hranice obchodování od konce září.

Hodinový graf EURUSD, říjen a začátek listopadu 

Z počátku týdne jsme prozatím svědky nerozhodnosti, kdy se eurodolar nepokusil ani o další testování letošního minima, ani o proražení širšího říjnového kanálu spojeného s možným obratem trendu.

Na denním grafu je vyznačena trendová linie, která reflektuje zisky dolaru v posledních týdnech. Vzhledem k významnosti supportu na hodnotě 1,130 EURUSD a pokračujícímu výprodeji eura nás v příštích dnech pravděpodobně čeká jisté vyčkávací období spojené s nižší volatilitou, po kterém bude následovat zajímavá podívaná ve znaku výrazného pohybu ať jedním, nebo druhým směrem.

Opuštění kanálu směrem vzhůru by pro euro mohlo být z krátkodobého hlediska pozitivním signálem, který by otevřel možnost obrácení trendu, nebo alespoň zastavení ztrát a možný přesun do obchodování v pásmu. Zajímavější variantou by však bylo pokoření letošního minima, jež by dolaru otevřelo zcela volnou cestu k dalším ziskům. Nejlepší variantou pro tento okamžik tedy bude vyčkávat, vyčkávat a být připraven na oba možné scénáře ve znamení silných turbulencí.

Denní graf EURUSD

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

RSS

Absolvoval bakalářské studium na Fakultě financí a účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze, nyní pokračuje v magisterském studiu na oboru Finance. Rok studoval v USA a téměř dva roky působil v Commerzbank. Specializuje se na obchodování na devizovém trhu a mezi jeho záliby patří cestování sport a kresba.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.