Globalni startup Lime spoustil v Praze sdílené e-koloběžky


17:35 • 29. září 2018

Společnost Lime dnes v Praze oficiálně spustila svou službu sdílených elektro koloběžek (Lime-S). Těch se během dne na ulicích objevily stovky. Hlavní město se tak stalo prvním českým a zároveň prvním východoevropským městem, kde Lime nabízí svou ekologicky udržitelnou, cenově dostupnou a snadno dosažitelnou alternativu městské mobility. Dnešní uvedení na trh navazuje na předchozí podpis memoranda o porozumění, které společnost podepsala 22. září s hlavním městem, čímž zdůraznila svou ochotu s Prahou úzce spolupracovat.

Stále více lidí hledá nové způsoby pohybu po městě. Je pro ně důležité, aby se produkty přizpůsobovaly jejich potřebám a specifickým situacím – a především byly ekologicky udržitelné. Lime je dokonalým řešením pro ty, kdo se chtějí pohybovat flexibilně a spontánně, aniž by museli být závislí na automobilech nebo veřejné dopravě.

“Jsme rádi a zároveň vděčni, že jsme vstoupili do Prahy s podporou hlavního města. Je skvělé vidět, jak rychle místní komunita přijala Lime a jak velká je poptávka po inteligentní městské mobilitě. Praha se stala naší branou do východní Evropy. Už teď se těšíme na spolupráci s dalšími městy v regionu při snižování jejich znečištění, propojování komunit a zlepšování městského způsobu života,” vysvětluje Noa Kamallah, ředitel pro evropské vládní záležitosti Lime.

George Moreton, ředitel Lime Czech, k tomu dodává: "Praha je prvním městem v rámci Lime, kde se o dobíjení e-koloběžek a jejich nasazení zpět do ulic začali od dnešního dne starat tzv. „nabíječi“ (juicers) – soukromé osoby, které pomáhají s dobíjením za odměnu. Spolu s vlastním provozním týmem, který se stará o koloběžky, chceme také zapojit místní komunitu a dát ji tak možnost si přivydělat. Prostřednictvím naší aplikace budou koloběžky sbírat, dobíjet a vracet je nazpátek. 

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.