MONETA využije cloudové řešení od Amazon Web Services


14:14 • 28. srpna 2018

Téměř dvě desítky interních aplikací MONETA Money Bank budou nově provozovány v cloudu společnosti Amazon Web Services (AWS). Banka je tam přesune během září a října tohoto roku z vlastního datového centra. Využití infrastrukturního cloudu pro aplikace přináší MONETA Money Bank flexibilnější správu informačních technologií (IT) a příležitost získat důležité praktické poznatky v oblasti cloudových služeb.

Tato IT inovace představuje další zásadní moment probíhající digitální transformace MONETA Money Bank s cílem posílit svoji pozici šampiona ve financování českých domácností, živnostníků a malých a středních firem. Projekt banka průběžně konzultovala s Českou národní bankou a pro implementaci si najala poradenskou společnost Accenture. MONETA Money Bank je s milionem klientů, více než 200 poboček a 654 bankomaty čtvrtým největším finančním ústavem v České republice.

„Přesunem některých našich aplikací do cloudu AWS získáváme vysoce kvalitní a flexibilní infrastrukturu pro růst našich služeb. Cloud využijeme především k dalšímu zrychlení a automatizaci agilního vývoje produktů pro naše klienty,“ řekl Vladimír Klein, Chief Information Officer MONETA Money Bank. „Společnost Amazon jsme si vybrali z toho důvodu, že v podnikání vyznáváme podobné hodnoty, jako jsou orientace na zákazníka, neustálé inovace či průkopnictví v oblasti nových příležitostí,“ doplnil Vladimír Klein.

Poradenská firma Accenture spolupracuje s AWS již více než 12 let. Společně vytvořily skupinu Accenture AWS Business Group (AABG), která sdružuje certifikované experty a shromažďuje ověřené pracovní postupy. „Jsme rádi, že můžeme MONETA Money Bank pomáhat rozvíjet její informační technologie a přispívat k rozvoji agilní strategie,“ sdělil Roberto Libonati, Country Managing Director Accenture Consulting pro Českou republiku a ředitel divize finančních služeb v regionu střední a východní Evropy. „Při realizaci projektu migrace vybraných aplikací MONETA Money Bank do cloudu AWS využíváme naše rozsáhlé zkušenosti v oblasti vývoje a implementace cloudových řešení,“ dodal Roberto Libonati.

Přesun některých aplikací do cloudu AWS je pro MONETA Money Bank druhým významným IT projektem v tomto roce. Začátkem července banka úspěšně dokončila náročnou migraci datového centra ze své centrály v Praze 4 do nezávislého datového centra TTC DC2 v Praze 10.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.