Z ministra startupistou. Jak chce OIG využít chytrou energii?


18:09 • 6. června 2018

Tagy: OIG Power, energetika, obnovitelné zdroje, solární, solární panely

Bateriový box, který umí odpojit rodinný dům úplně od elektrické sítě a může fungovat bez dodávky elektřiny zvenku. Naprosto samostatně. Je to především úložiště pro vyrobenou elektřinu z obnovitelných zdrojů, ale také chytrý software, který elektřinu řídí. Co všechno plánuje český startup OIG Power říká serveru Roklen24 ve video rozhovoru Martin Kuba, většinový vlastník skupiny OIG.

„Když dnes box někdo vlastní, tak si může škrtnout 70 nebo 80 procent ceny, které mu chodí v účtenkách za elektrickou energii, protože si ji vyrobí sám. Uloží si ji v našem bateriovém systému a spotřebuje si ji, kdy potřebuje “ vysvětluje startupista a bývalý ministr průmyslu a obchodu Martin Kuba.

OIG Power, která získala dvě prestižní ocenění, má díky svému boxu také vizi nového konceptu a rozvoje elektromobility. „V České republice nemají elektroauta v první vlně jezdit po dálnicích. Mají jezdit v centru měst, tam nás ty emise trápí,“ říká Kuba. Podle něj to budou malá elektroauta, která si budou lidé kupovat jako druhé auto do rodiny. Budou si je dobíjet doma, ve firmě nebo při pohybu ve městě. 

Český startup OIG POWER uspěl v mezinárodním klání

Novou dobíjecí stanici pro elektromobily uvede OIG Power na trh v následujících měsících. Nabídku rozšíří i o lavičku s bateriovým úložištěm a dobíjecí stojany pro elektrokola. Design všech prvků, které mají široké použití v městském prostředí, vytvořil ateliér Olgoj Chorchoj pod vedením profesora Michala Froňka.

 

Napsat autorovi RSS

Vystudoval mediální studia na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Pracoval v ekonomické a centrální redakci ČTK jako subeditor, později jako zpravodaj se zaměřením na energetiku. Jako šéfredaktor vedl zpravodajský server iUHLI.cz, který se zaměřoval na hnědouhelný sektor a energetiku. Je šéfredaktorem ekonomického a investičního portálu Roklen24.cz.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.