Sněmovna přijímá návrhy na propůjčení či udělení stát. vyznamenání


11:15 • 11. února 2019

Do 29. března mohou občané a organizace předkládat Poslanecké sněmovně jmenovité podněty k propůjčení nebo udělení státních vyznamenání. Podněty je možno zasílat prostřednictvím elektronického formuláře na e-mail ptackovad@psp.cz. 

Podvýbor, jehož předsedou je místopředseda Poslanecké sněmovny Vojtěch Pikal, má v současné době devět členů. Jeho úkolem je projednat všechny došlé návrhy na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání. Vybrané návrhy budou doporučeny ke schválení Poslaneckou sněmovnou, která je usnesením předloží prezidentu republiky. 

Státní vyznamenání České republiky je vyznamenání udělené státem podle zákona č. 157/1994 Sb. Propůjčením nebo udělením státních vyznamenání České republiky jednotlivcům oceňuje stát jejich vynikající občanské zásluhy o budování svobodné demokratické společnosti, výsledky práce, úsilí o obranu vlasti, hrdinské a jiné výjimečné činy. Vyznamenání jsou řády a medaile. Řády jsou vyšší formou vyznamenání; propůjčují se občanům České republiky a udělují se těm, kteří nejsou občany České republiky. Medaile jsou nižší formou vyznamenání a pouze se udělují. 

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.