Sven Subotič: Je nesporné, že vláda USA drží ,,Zuckovo dítě“ v šachu


22:14 • 12. dubna 2018

Tagy: Facebook

Mám pocit, že řadu běžných uživatelů odpovědi ze strany Marka Zuckerberga příliš neuspokojí. Jeho mnohdy nervózní řeč těla doprovázená některými neurčitými odpověďmi odkazující se převážně na jeho tým, který vše zanalyzuje či prošetří, není zrovna nejlepší vizitkou. Skandál ,,Cambrige Analytica“ odhalil, v jaké době sledování našich internetových stop žijeme. Naše osobní data se za nemalé peníze poskytují pro nejrůznější účely třetím stranám. Můžeme se dočkat i toho, že státy značně zregulují ,,volné“ užívání Facebooku. Jen si takový dekret zkuste představit. Je nesporné, že vláda USA drží ,,Zuckovo dítě“ v šachu. Tato skutečnost bude v uplatňování jejich zájmu nejdůležitějším parametrem, což je možná na celé kauze to nejhorší.

Trh sice ocenil akcie společnosti během Zuckerbergova slyšeni růstem. Můj pohled je trošku opatrnější. Hodně bude záviset na tom, jaký dá během výsledkové sezony společnost guidance. Dal bych hold.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

RSS

Sven Subotič je absolventem University of New York, obor Business Administration / International Finance a Vysoké Školy Ekonomické v Praze, obor Mezinárodní obchod. Během studia absolvoval internship ve firmě Ernst & Young v oddělení auditu. Poté nastoupil do investiční společnosti Wood & Co., kde působil v oddělení Equity Sales. Tam měl převážně na starost korporátní klientelu, mezi jinými například Aegon či Morgan Stanley.
 Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.