Ratingová ag. Moody`s potvrdila dobrý rating ČEZ s pozitivním výhledem


13:00 • 24. ledna 2019

Tagy: ČEZ

Ratingová agentura Moody`s aktualizovala rating společnosti ČEZ s nezměněným dlouhodobým hodnocením na úrovni „Baa1“, výhled pozitivní.

Kvalita ratingu ČEZ je podpořena jeho vedoucí pozicí na českém trhu s elektřinou, dobře vyváženou vertikální integrací, nízkonákladovou flotilou jaderných a uhelných elektráren a poměrně stabilním a předpokládaným cash flow z distribučních aktivit v České republice, uvedla agentura.

Pro letošní rok předpokládá agentura zlepšení finančních ukazatelů ČEZ.

Hodnocení ČEZ nedávno aktualizovala i další z renomovaných ratingových agentur. Standard & Poor’s potvrdila v listopadu 2018 dlouhodobé ratingové hodnocení společnosti ČEZ na úrovni "A-" se stabilním výhledem. Standard & Poor’s tak hodnotí ČEZ na své stupnici ještě o jeden stupeň vyšší známkou než Moody`s.

Rating ČEZ od Standard & Poor’s se během let zlepšil celkem o tři stupně, což je mezi energetickými společnostmi unikát, protože ratingy dalších společností se vyvíjely opačným směrem. 

Než ČEZ v roce 1994 vstoupil jako první firma ze střední a východní Evropy na zahraniční kapitálové trhy a vydal své eurobondy, získal v květnu 1994 u Standard & Poor’s svůj první rating BBB-. Nyní má ČEZ stejný rating jako například evropský energetický gigant, francouzská EdF. Ta ale měla v roce 1994 nejlepší rating AAA.

Celý report dostupný ZDE.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.