CNBC jako kontraindikátor ceny BTC s 95% přesností?


11:59 • 28. srpna 2018

O otevírání pozic proti doporučením, která zaznívají z CNBC, a výsledkům jejích anket se dělají mezi tradery po léta vtipy. Nikdo si ale nedal tu práci, aby statisticky ověřil jejich oprávněnost. To již ovšem zdá se neplatí, pokud jde o Bitcoin. Populární privátní trader uveřejnil na TradingView porovnání vývoje kurzu BTC vůči dolaru s datasetem obsahujícím údajně všechny bitcoinový trh hodnotící tweety na oficiálním Twitteru CNBC. Výsledek byl zarážející.

Jacobu Canfieldovi ze srovnání s grafem vyšlo, že tweety CNBC o dalším vývoji ceny Bitcoinu od prosince 2017 mohou posloužit jako kontraindikátor budoucí ceny Bitcoinu s téměř 95% přesností. Canfield tvrdí, že 100 % pozitivních tweetů bylo v roce 2018 zveřejněno na úplném cenovém vrcholu, nebo v jeho těsné blízkosti a většina pesimistických tweetů v blízkosti lokálního dna a následného bodu obratu.  

Vzhledem k tomu, že předminulý týden měla CNBC hned tři negativní tweety ohledně budoucí ceny bitcoinu, domnívá se Canfield, že Bitcoin již pravděpodobně dosáhl svého dna.

CNBC má coby kontraindikátor na krypto trhu za poslední rok již jistou tradici. Legendární se například stala lednová reportáž, v níž Brian Kelly z investiční společnosti BKCM krok za krokem vysvětluje, jak nakupovat XRP token na burze Poloniex, a to krátce před okamžikem, kdy dosáhl svého cenového maxima na třech dolarech.

Za předpokladu, že je Canfieldův dataset nezkreslený, je konzistence chybných předpovědí CNBC skutečně obdivuhodná.  

Napsat autorovi RSS

Autor před nástupem do Roklenu působil jako technologický novinář specializující se na korporátní IT, TELCO, internetový byznys, ecommerce, security, nová média a fintech. Publikoval například v Hospodářských novinách, Ekonomu, přílohách Lidových novin, ICT revue, nebo serveru Lupa.cz. Po úspěšném dokončení mediálních studií 5 let působil jako šéfredaktor B2B serveru zaměřujícího se na firemní IT – ITbiz.cz. K oblasti kryptoměn se poprvé dostal v roce 2010, aktivně do nich investovat a studovat technologii veřejného blockchainu začal ale až v roce 2013.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.