Google zakáže reklamy na kryptoměny a ICO


09:36 • 14. března 2018

Nová politika reklamního systému Google zakáže reklamy propagující kryptoměny a initial coin offering. Zákaz začne platit od června. Společnost Alphabet, pod kterou Google patří, to oznámila v noci na dnešek.

Zákaz nepostihne pouze kryptoměny, ale také další finanční produkty, které jsou vnímány jako vysoce rizikové (např. binární opce, některé deriváty). Úplně stejnou strategii v lednu letošního roku implementoval Facebook, přesto se některým promotérům zatím daří pravidlo obcházet (např. zkomolením výrazu „bitcoin“). Vzhledem k tomu, že se v krátké době jedná již o druhého obřího amerického poskytovatele online reklamy, lze předpokládat, že rozhodnutí Google nemuselo být zcela dobrovolné, ale je výsledkem buď přímého, či nepřímého tlaku ze strany regulátorů a dalších autorit.  

Facebook začal blokovat reklamu na bitcoin, ICO a další kryptoprojekty

Ve svém reportu závadných reklam za loňský rok Google uvádí, že odstranil více než 3,2 miliardy závadných inzerátů, to je téměř dvojnásobný nárůst oproti roku 2016 (1,7 miliardy inzerátů). Společnost ale bohužel neuvádí, kolik z nich se týkalo právě problematiky ICO a kryptoměn. Většina zrušených inzerátů se týkala podvržených stránek a odkazů na zdroje malware.   

.

Napsat autorovi RSS

Autor před nástupem do Roklenu působil jako technologický novinář specializující se na korporátní IT, TELCO, internetový byznys, ecommerce, security, nová média a fintech. Publikoval například v Hospodářských novinách, Ekonomu, přílohách Lidových novin, ICT revue, nebo serveru Lupa.cz. Po úspěšném dokončení mediálních studií 5 let působil jako šéfredaktor B2B serveru zaměřujícího se na firemní IT – ITbiz.cz. K oblasti kryptoměn se poprvé dostal v roce 2010, aktivně do nich investovat a studovat technologii veřejného blockchainu začal ale až v roce 2013.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.