UP21 představil v Praze startupy V4 investorům a firmám


16:12 • 21. května 2019

Startupový inkubátor UP21 přivítal v Praze startupy Visegrádské čtyřky vybrané do programu V4 Startup Force, jehož je partnerem. Cílem je nejen propojování účastníků programu s lokální startupovou scénou, ale také s českými firmami a investory. V sídle UP21 v Karlíně se sešly zdejší inkubované startupy společně s českým Whalebone, maďarským H4, slovenským Virtual Everything a polským Renderro. Program odstartoval Investor speed dating, následovalo představení UP21 a V4 Startup Force a networking, kde se probíraly možné investice a formy spolupráce.

„Partnerství s programem V4 Startup Force přesně zapadá do naší strategie propojovat startupovou scénu napříč Evropou. Cílem naší části programu bylo seznámit účastníky s českými firmami a investory, stejně jako s lokální startupovou scénou, včetně firem inkubovaných v UP21. Konkrétně to byli zástupci Spaceflow, NutritionPro a SENS, kteří se pak také aktivně zúčastnili networkingu,” říká Vítek Šubert, spoluzakladatel a CEO inkubátoru UP21.

Pražská zastávka začala Investor speed datingem, na který přišli zástupci Credo Ventures, Enern a Bohemia Venture Capital. Během něj měli představitelé firem 15 minut na prezentaci svého softwarového projektu potenciálním investorům. Poté vystoupili zástupci programu V4 Startup Force, inkubátoru UP21 a jím inkubovaných startupů.

Cílem V4 Startup Force je podpora startupů Visegrádského regionu, Česko zastupují Whalebone

Mezi zúčastněnými byl český startup Whalebone, který se specializuje na ochranu počítačové sítě proti malwaru a jeho infekcím za pomocí cloudu. Dále se programu zúčastnil maďarský startup H4, člen mezinárodní skupiny, která nabízí softwarové nástroje pro měření a optimalizaci kvality produktů určených především pro dodavatele v automobilovém průmyslu. Slovenský Virtual Everything vytváří softwarová řešení pro virtuální a rozšířenou realitu. Pomáhá tak společnostem s posilováním a rozšiřováním prodejů, marketingem, vývojem produktů a rozvojovými aktivitami pro zaměstnance. Čtveřici doplňuje ještě polský Renderro, který zajišťuje výkonné cloudové rozhraní s velkokapacitním úložištěm určené pro animátory, filmové tvůrce, grafiky, designéry či architekty.

Hlavním cílem programu, který odstartoval 6. května v Budapešti, je podpora startupů ze zemí Visegrádské čtyřky, a to zejména v navazování vztahů s korporacemi aktivními v regionu a potenciálními lokálními partnery. Rovněž pomáhá posilovat vzájemné vztahy mezi startupy, investory, firmami a inkubátory napříč zeměmi. Program V4 Startup Force potrvá 14 dní, jeho součástí je bezplatný mentoring a rozvojový program pro zúčastněné startupy.

Více o UP21
UP21 je přední CEE inkubátor založený Karlem Janečkem a Vítkem Šubertem, který poskytuje pre-seedové investice a takzvané kopiloty. Ti v rámci inkubace úzce a aktivně spolupracují se zakladateli startupů a pomáhají jim dosáhnout cílů stanovených na startu inkubačního procesu.
Od založení UP21 v roce 2016 prošlo hodnoticím procesem inkubátoru přes 1 400 projektů, nejúspěšnější projekty v inkubaci pak mají šanci dosáhnout na významnou investici od fondu STAR*21. UP21 je také spoluorganizátorem akce Startup World Cup & Summit, v rámci které se v roce 2019 uskutečnilo historicky první kontinentální finále celosvětové soutěže Startup World Cup. Účastí v evropském finále se startupům otevřely dveře do globálního finále v americkém Silicon Valley a možnost ucházet se o investici nejen od renomovaného venture kapitálového fondu Fenox Ventures, se kterým má UP21 vybudované úzké vazby.
Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.