Pojišťovna Axa získala další kanceláře v Ostravě


09:02 • 16. května 2019

Vypadají jako prázdné, často jsou kompletně zařízené, obejdou se však bez zaměstnanců. Nejde o nové robotické kanceláře, ale o takzvaná náhradní pracoviště, která musejí garantovat non-stop provoz. Obvykle se nacházejí v určité vzdálenosti ústředí pojišťoven a asistenčních společností a jsou zcela nezávislé na jejich infrastruktuře. Musejí mít jiné zajištění telefonních linek i internetu. Proto, aby bylo možné klientům garantovat nepřerušený servis.

V poslední době takto získala prostory společnost AXA Assistance v ostravské části Hrušov. V budově Office Centrum Ostrava, která se nachází nedaleko ostravské centrály tohoto pojišťovacího makléře v komplexu Nová Karolina Park. Podle týmu poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate, jenž transakci zprostředkoval, jsou takzvané „back-up solution“ nebo také „disaster recovery“ málo zmiňovanou složkou kancelářského trhu. Přitom pojišťovací a makléřské firmy patří k nejvíce aktivním nájemcům.

„Záložní kanceláře mají řadu podmínek a omezení. Zdaleka nejde o formální záležitost. I proto byl proces hledání prostor pro AXA překvapivě dlouhý,“ konstatovala Lena Popová, vedoucí Oddělení pronájmu kancelářských prostor, jež mělo za BNP Paribas Real Estate tuto zakázku na starosti.

Jedním z hlavních důvodů ovlivňujících délku hledání vhodných prostor byl samotný trh v Ostravě. Vzhledem k omezené poptávce po kancelářích kategorie A, je nabídka starších administrativních prostor omezená.

Další omezení plynula z technických požadavků. Patřila k nim například propojení globálního internetového providera, autonomní telefonní linky, speciálně zabezpečené servery a další. A to vše s potřebou kvalitního napojení na MHD. „Především síťová konektivita byla pro konečné rozhodnutí klienta zásadní,“ dodala Lena Popová.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.