Klečka (Arca Capital): Zhodnocení? „Hard number“ je 30 procent ročně

,
19:09 • 20. října 2018

Tagy: Facebook, Arca Capital, investice, Akcie, emise

Při screenování investičních příležitostí je důležité, aby byl potenciální realizovatelný růst alespoň dvojnásobný. Co se týče stop-loss, pracuji spíše z hlediska hypotéz, říká investiční manažer Arca Capital Ondřej Klečka, který bude jedním ze speakerů na České investiční konferenci. Nejen a nákupu akcií Facebooku s ním ve video rozhovoru mluvil investor Mikuláš Splítek. 

"Hledám příležitosti k investování tam, kde se něco významného děje, kde jsou nějaké velké pohyby nebo zásadní informace, které naprosto změní strukturu firmy. Nebo i mimo akcie u jiných druhů aktiv," uvedl Klečka.

Dodává také, proč skupina Arca Capital nakoupila akcie Facebooku a farmaceutické firmy Teva. Dále prozrazuje, jaký je jeho názor na akcie Rusalu či cenu emisních povolenek. V závěru video rozhovoru pak naznačuje, kde hledá inspiraci při investování.

(Pozn. redakce: rozhovor se uskutečnil 21. srpna)

Ondřej Klečka v současnosti působí jako investiční manažer ve skupině Arca Capital, kde se zaměřuje na vyhledávání taktických příležitostí (speciální situace napříč typy aktiv) a podhodnocených akciových titulů napříč regiony (převážně však v Evropě a USA). Do Arcy přišel v roce 2017 z poradenské firmy BCG, kde se soustředil na poradenství pro finanční instituce. Předtím působil v Evropské centrální bance a ve společnostech EY a Accredio. Je absolventem VŠE v Praze, držitelem titulu CFA. Studoval taktéž v USA na Duke University, The Fuqua School of Business.


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.