Chcete rychle iPhone, televizi? V prodejně budoucnosti sledujte diody!

, ,
19:45 • 17. ledna 2018

Tagy: Alza, Inovace, trh

Mix jednoduchého a rychlého vyzvedávání, ale zároveň odborného nakupování. Otevřeno nonstop. S tímto konceptem prodejen budoucnosti přichází Alza.cz. Serveru Roklen24 to řekl ředitel expanze a facility v Alza.cz Jan Moudřík. Prodejna s rozlohou 60 metrů čtverečních se nachází v Praze u výstupu metra Flora.

„Skladem tu máme nejprodávanější položky, které mají nejmenší reklamovanost, nejlepší hodnocení od zákazníků. Ale nejsou to žádné drobné položky. Nesnažíme se tu nahradit automaty na příslušenství. Máme tu zásadní věci jako jsou telefony, notebooky, televize a podobně,“ dodává Moudřík.

Poloha první prodejny budoucnosti byla zvolena zejména s ohledem na maximální dostupnost zákazníkům. Samoobslužný shop navzdory své velikosti zvládne obsloužit přes tisíc zákazníků denně. V místnosti jsou ve 40 sloupcích stovky výdejních schránek různých velikostí vycházejících z rozměrů nejprodávanějšího sortimentu vybraného výhradně na základě preferencí zákazníků. 

Šéf logistiky Alza.cz: Jedna objednávka, ani ne jedna vteřina

Vývoj a realizace samoobslužného boxu trvala rok, vše se programovalo interně. Provozovna je vybavena schránkami upravenými na míru 80% portfolia. Vstupní skla jsou ze speciálního tvrzeného materiálu odolného běžným nárazům, podlaha je pokryta kaučukem. 

 Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.