Ikona Silicon Valley radí: Vytvořte celosvětově atraktivní příběh

,
16:34 • 20. května 2019

Tagy: ČR, SWCS, Startup, podnikání, Silicon Valley, venture capital

Najděte lepší způsob, jak vyniknout. Vytvořte celosvětově atraktivní příběh. Právě to radí mladým českým statupistům Bill Reichert, jeden z nejzkušenějších investorů a podnikatelů na západním pobřeží, který byl členem poroty evropského finále Startup World Cup & Summit. Ve video rozhovoru pro server Roklen24 zdůrazňuje, proč je třeba pochopit produkt a vysvětlit jeho hodnotu.

Co byste poradil mladým českým startupům?

Jsem v Praze podruhé a znovu se vidím se skupinou českých podnikatelů. A musím uznat, že se zlepšují pokaždé, když sem přijedu. Včera jsme se sešli s 21 z nich, kteří soutěží v regionálním kole. Čeho jsem si všiml, je, že vaši podnikatelé mají dobré technologie. Ale mnozí nemají schopnost formulovat přitažlivou nabídku cílovým zákazníkům. Moje rada českým podnikatelům tedy je: ”Najděte lepší způsob, jak vyniknout. Vytvořte celosvětově atraktivní příběh.”

Většina podnikatelů, když začne mluvit o své společnosti, začne mluvit o produktu. A mají tendence ho popisovat. To je v pořádku, potřebujeme pochopit váš produkt, ale nezapomeňte vysvětlit jeho hodnotu. Proč budou zákazníci váš produkt milovat a proč je váš produkt mnohem lepší než cokoli jiného na trhu. Takže udělejte vše pro to, abyste vynikli. Snažte se, aby si investoři a zákazníci, kteří vás budou poslouchat, řekli: ”Wow, to je úžasné! Můžu to dostat?”

Jaká je úroveň českých pitchů?

Podle mě je to v průměru stejně dobré jako kdekoli na světě, včetně západního pobřeží USA, včetně Silicon Valley. V zásadě je kvalita českých firem stejně dobrá jako kdekoli jinde. Výzva, které čelí, je, jak to rozjet a nakopnout, nabrat zákazníky a zviditelnit se na mezinárodní úrovni. Ale skutečně jsem byl ohromen, jak všichni porotci mluvili o vysoké úrovni firem, které jsme viděli.

Bill Reichert vystudoval Stanford University a Harvard University a pak zamířil rovnou do světa byznysu. Spolu s Guyem Kawasakim založil Garage Technology Ventures, jeden z prvních venture kapitálových fondů v Silicon Valley, a od té doby podpořil desítky startupů. Působí také ve Fenox Venture Capital jako Chief Evangelist celosvětové soutěže Startup World Cup.


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.