Češi volali „živě“ do vesmíru. Mají šanci u Muska nebo v NASA?

,
12:30 • 27. prosince 2017

Tagy: Tesla Motors, Tesla, Technologie, kariéra, USA, vesmír, školy, ČVUT, NASA

Astronauti nejsou žádní hrdinové. Jsou to běžní zaměstnanci, kteří mají pouze velmi nabitý program a zajímavé pracovní prostředí. I to se studenti ČVUT dozvěděli „živě“ od italského astronauta Paola Nespoliho přímo z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Serveru Roklen24 to řekl Lukáš Holman, project manager SCIENCE IN.

Celá akce měla motivační podtext. Cílem bylo studenty přimět k tomu, aby se více zajímali o přírodní a technické vědy. A to vesmír naprosto splňuje, protože fascinuje většinu populace, doplnil Holman.

Akci organizovala společnost SCIENCE IN v rámci projektu ESERO CZ (Vzdělávací kancelář Evropské vesmírné agentury), jehož partnerem je Fakulta elektrotechnická ČVUT.

Porady s Elonem Muskem. O čem mluvil s českým designérem?

David Sedláček z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT vyzdvihl, že studenti viděli astronauta naživo, jak jim odpovídá v reálném čase. Možnost českých studentů spolupracovat na vesmírném programu je podle něj reálná. A které obory by měli studovat, aby jednou pracovali pro NASA nebo SpaceX vizionáře Elona Muska?

První videokonferenční spojení České republiky s vesmírnou stanicí ISS se uskutečnilo Fakultě elektrotechnické ČVUT v Praze 4. prosince a trvalo zhruba 20 minut. Češi položili italskému astronautovi tři otázky. Videohovorem se s ISS spojila také Itálie, Rakousko a Finsko. 

Záznam hodinového spojení s ISS si můžete pustit ZDE

Stanice ISS, která je jedinou trvale obydlenou stanicí ve vesmíru, je společným projektem několika kosmických agentur, kromě americké NASA a ruské Roskosmos mezi ně patří i Evropská kosmická agentura (ESA).Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.