Chcete ochutnat chléb z cvrččí mouky?


16:51 • 9. května 2018

- Diskontní řetězec Penny Market si pro své zákazníky připravil jako první v České republice chléb s desetiprocentním podílem cvrččí mouky. Tato limitovaná nabídka pro vyznavače alternativní výživy a zdravého životního stylu bude v prodeji již od 9. května ve všech prodejnách PENNY. Dodavatelem je společnost SENS, jež je součástí startupového inkubátoru UP21. Vita chléb s cvrččí moukou obsahuje okolo 198 cvrčků a oproti tradičnímu pečivu nabízí vyšší obsah vlákniny a bílkovin.

 „Cvrčci a hmyz jsou potravinou budoucnosti. Chleba vyrobený s podílem cvrčků je výrazně výživnější a více zasytí. Věříme, že si jej zákazníci oblíbí a nám se tak bude nadále dařit bořit stigma, že hmyz se přeci jíst nedá,” říká Radek Hušek, spoluzakladatel SENS. Tyčinky, které společnost již nějakou dobu vyrábí rovněž z cvrččí mouky, se staly velkým hitem a úspěšně se prosazují v posilovnách, sportovních zařízeních a prodejnách se zdravou výživou nebo potravinovými doplňky.

„V Penny Marketu sledujeme aktuální trendy, a proto jsme si pro naše zákazníky připravili exkluzivní nabídku výrobků z cvrččí mouky. Jsme rádi, že právě v PENNY můžeme našim zákazníkům nabídnout jako první řetězec v České republice chléb s cvrččí moukou. Chléb Vita je k dostání v limitované nabídce od 9. května ve všech našich prodejnách společně s fitness tyčinkami. Všechny tyto produkty si zákazníci mohou zakoupit za mimořádnou cenu 49,90 Kč,“ popisuje Marek Doležal, obchodní ředitel PENNY.

SENS Food již rok vyrábí a úspěšně prodává i za hranicemi České republiky fitness a proteinové tyčinky ze cvrččí mouky. Pro zajištění dostatku kvalitní cvrččí mouky založili zakladatelé SENS projekt automatizované průmyslové farmy na chov cvrčků v Thajsku. Tato cvrččí farma již spustila testovací výrobu a ke konci roku bude produkovat 3,5 tuny cvrččí mouky měsíčně, čímž se stane největší cvrččí farmou na světě.

Cvrčkům pomáhá nová legislativa

Zakladatelé SENS s jejich cvrččí farmou sází také na změnu legislativy. K prvnímu lednu letošního roku začala platit legislativa s názvem “Potraviny nového typu”, která výrazně zjednodušuje plošnou legalizaci jednotlivých druhů hmyzu.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.