Antimonopolní úřad schválil spojení HoppyGo se SmileCar


16:19 • 28. června 2018

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže 25. června schválil spojení dvou platforem P2P carsharingu. Služba HoppyGo, která fungovala pod záštitou ŠKODA AUTO DigiLab, se spojí se SmileCar s podporou dopravce Leo Express.

„Jsme rádi, že po bezproblémovém schválení spojení HoppyGo a SmileCar ze strany ÚOHS můžeme zahájit sloučení obou platforem v jednu službu. Kompletní transformace by měla být dokončena 11. července,“ uvedl Jan Charouz, CEO HoppyGo.

Dodal, že nová platforma HoppyGo zákazníkům nabídne unikátní službu pro P2P sdílení automobilů (uživatelé mezi sebou) a stane se tak významným hráčem na carsharingovém trhu v České republice. Silné zázemí jednoho z největších inovátorů ŠKODA AUTO DigiLab a významného evropského hráče v oblasti železniční a silniční dopravy Leo Express přinese široké možnosti inovací i propojení s dalšími způsoby přepravy.

„Rádi bychom v České republice nastavili nový trend, kdy se carsharing stane legitimním způsobem přepravy a do budoucna bude mít i legislativní podporu. Na příkladu České republiky chceme ukázat, jak se může carsharing stát běžnou součástí dopravního systému i v dalších evropských zemích,“ dodal Charouz.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.