Maďaři mají zdravou marži. V Česku a Polsku zuří boj o ceny


09:37 • 10. prosince 2017

Tagy: podnikání, Německo

Německá zasilatelská společnost Conrad působí v několika zemích Evropy a už nějakou dobu se snaží prosadit také v České republice. Například Maďaři nedávají slevy žádné, mají zdravou marži, Poláci jsou zase naopak zaměření hodně na slevy a je tam velký boj v cenách. Menší boj, co se týče cen, se pak odehrává na trzích západní Evropy. Podle našich zkušeností budí efekt nákupní horečky BlackFriday dominantní zájem hlavně u Čechů, Poláků a Němců. Silné období pak pokračuje následující týden, kdy lidé ve velkém nakupují dárky k Vánocům, zní z úst českých zástupců Conradu.
 

Ve videu naleznete ilustrační záběry z distribučního a logistického centra Conrad, které se nachází ve Wernbergu a je jedním z největších v Evropě. Denně vyexpeduje přibližně 100 000 balíčků do desítek zemí světa. Své místo na českém trhu si společnost v oblasti maloobchodu hledá od roku 2009, předtím se zaměřovala pouze na české velkoobchodní zákazníky.

Produktové portfolio Conradu činí asi 1 000 000 typů produktů celosvětově. V České republice je prozatím asi 170 tisíců produktů. Vše je expedováno z jediného skladu společnosti ve zmíněném Wernbergu, který se nachází poblíž centrály v německém Hirschau, nedaleko českých hranic. Určitě nepřekvapí, že řada pracovníků skladu je právě z České republiky.

Předvánoční kampaň Conradu se prezentuje domácími 3D tiskárnami, drony s Full HD kamerou a produkty pro chytrou domácnost. „Celkové vyznění by mělo posunout vnímání Conrada jako dodavatele inovativních, nejmodernějších a chytrých produktů. Zároveň nabídneme alternativy, ať už levnější nebo ty, které splňují i ty nejspecifičtější požadavky,” říká šéf marketingu Conradu Ferdinand Valent.

Conrad je jedna z největších zasilatelských společností na poli elektroniky v Evropě. Jde o rodinnou firmu, která již po čtyři generace působí jako holdingová společnost. Založena byla v Berlíně v roce 1923. Od roku 1946 působí ve městě Hirschau v Horním Falcku. Více než 90 let činnosti firmy Conrad znamená tradici i pokrok. 
Napsat autorovi RSS

Zástupkyně šéfredaktora Roklen24 dokončující magisterské studium na Národohospodářské fakultě VŠE. V rámci své práce se účastnila desítek odborných byznysových českých i zahraničních konferencí jako např. FinTechového Finovate v Londýně, vídeňských Pioneers či cest do Bruselu. V rámci studia pak strávila semestr na Ozyegin University v Istanbulu, také se účastnila Letních akademií Mises Institutu.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.