Každá 2. platba v obchodě v Evropě je bezkontaktní, v ČR 9 z 10


15:38 • 18. září 2018

Bezkontaktní platby jsou u Evropanů stále oblíbenější. Každá druhá platba kartou Mastercard v obchodě je v dnešní době bezkontaktní, jedná se o nejrozšířenější způsob bezhotovostního placení v evropských dějinách. A evropským premiantem bezkontaktního placení stále zůstává Česká republika, kde je podíl těchto rychlých, pohodlných a bezpečných plateb dokonce 93 procent.

Jednou z hlavních oblastí, jež stojí za nárůstem počtu bezkontaktních plateb, je veřejná doprava, kde bezkontaktní platby umožňují rychlejší odbavení a vyšší míru bezpečnosti. Počty cestujících veřejnou dopravou využívajících bezkontaktní technologie nepřestávají růst s tím, jak tato technologie získává v každodenním životě stále významnější roli. Společnost Mastercard tento vývoj podporuje a přispívá k zavádění bezkontaktního placení jako normy napříč evropským kontinentem.  Záměrem je zajistit, aby byly do roku 2020 všechny platební terminály v prodejních místech v evropských zemích schopné zpracovávat bezkontaktní platby.

Podíl bezkontaktních plateb na celkovém počtu u obchodníků v Evropě – vybrané trhy (srpen 2018):

 

Podíl

Evropa

48 %

Česká republika

93 %

Polsko

85 %

Maďarsko

83 %

Slovensko

83 %

Itálie

48 %

Rakousko

47 %

Francie

25 %

Německo

15 %

Belgie

5 %

   
 


„V Česku jsou bezkontaktní platby hlavním motorem technologických inovací. Nakupujícím zjednodušují život díky rychlému, pohodlnému a bezpečnému placení a obchodníkům zefektivňují procesy a zvyšují tržby. Ve zmiňované veřejné dopravě rostou počty transakcí na území ČR meziročně o 45 procent,“ uvedl generální ředitel Mastercard pro ČR, Slovensko a Rakousko Miroslav Lukeš.

Aktuální statistika společnosti Mastercard dokládá nesporný růst oblíbenosti bezkontaktních plateb v evropských zemích, když tento způsob placení v letošním prvním pololetí vykázal meziroční růst o 97 procent. Neustálý technologický pokrok v oblasti plateb a datových analýz v celé Evropě umožňuje zemím plně využívat neustálého rozvoje regionální infrastruktury. Výsledkem je, že každá země je schopna fungovat efektivněji a s vyšší mírou vzájemné integrace.

V evropských zemích dochází k výraznému posunu v chování spotřebitelů směrem k využívání bezkontaktních způsobů placení. Přeborníky v tomto ohledu jsou např. Polsko a další země, kde růst bezhotovostních transakcí je k dnešnímu datu více než 80 procent. Mnoho evropských zemí je na čele přechodu ke zcela bezhotovostní ekonomice, což je patrné i z odklonu obyvatel od hotovosti a rychlého nástupu využívání bezkontaktních způsobů placení.

Další rozšiřování bezkontaktního placení je důkazem ochoty, s jakou spotřebitelé v Evropě přecházejí na novou technologii přinášející důvěryhodná a pohodlná řešení.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.