Kryptoměny a finanční gramotnost. Kdo vyhrál soutěž na toto téma?


18:26 • 17. května 2018

Česká národní banka se opět zapojila do soutěže o nejlepší esej na téma finanční gramotnosti pro studenty středních škol. Letos proběhl již 10. ročník akce, kterou ve spolupráci s ČNB a městem Karviná organizuje katedra financí a účetnictví Obchodně podnikatelské fakulty Slezské univerzity. Ze 104 zaslaných esejí, tentokrát na téma Kryptoměny a finanční gramotnost – jak to jde dohromady, vyhodnotila porota jako nejlepší práci Jakuba Zimy z Gymnázia Broumov.

„Velmi mě těší, že tato soutěž Slezské univerzity, která podporuje finanční vzdělávání, vzbuzuje takový zájem. Motivovat mladé lidi k obezřetnému nakládání s financemi je nejlepší cestou k ochraně spotřebitele, což zároveň přispívá k posilování finanční stability. Nejen pro ty, kteří letošní ročník soutěže nestihli, máme na webových stránkách ČNB vzdělávací projekt penizenauteku.cz, kde přehlednou, srozumitelnou a zábavnou formou už téměř dva roky učíme nejen mladé lidi hospodařit s rodinnými financemi,“ uvedl člen bankovní rady ČNB Tomáš Nidetzký.

Cenu za druhé místo si odnesla Linda Furmánková z Hotelové školy Vincenze Priessnitze a Obchodní akademie Jeseník. Na třetím místě se umístil Pavel Cieslar z Třinecké obchodní akademie. Autorům tří nejlepších esejí předali finanční ceny děkan Obchodně podnikatelské fakulty Daniel Stavárek, člen bankovní rady ČNB Tomáš Nidetzký a ředitel ostravské pobočky ČNB Ilja Skaunic.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.