Na trhu je první „androiďácký“ platební terminál


20:11 • 3. října 2018

Tagy: Android, Mobilní platby, Platby

Na trhu se objevil první platební terminál běžící na operačním systému Android. Nese název Valina a podporuje vedle klasických transakcí platební kartou (ať už s použitím pinu nebo bez) i NFC platby vaším mobilním telefonem.

V nabídce ho má například i finská společnost zabývající se dodávkou platebních terminálů s příhodným názvem Poplatek. Za Valinou stojí francouzská společnost Worldline, která má za sebou více než 45letou historii a která se zaměřuje na odvětví bankovnictví, maloobchodu, digitálních služeb a dopravy.

Valina se vyznačuje drobnými rozměry, odolností proti vodě i prachu, snadnou instalací, ale hlavně tím, že jde opravdu o první případ, kdy byl operační systém Android využit u platebního terminálu. Na tento platební terminál narazíte například v Londýně jako zákazník luxusní značky Tiffany & Co, když si budete kupovat parfém. Tento obchod nabízí podle Worldline „inovativní maloobchodní zážitek doplněný současnými a jedinečnými prvky designu, které podporují kreativní interakci a hraní“.

Kdo by to byl řekl, že platební terminál se zeleným mimozemšťanem může oplývat luxusem?

RSS

Rodák z Kyjova. Vystudoval finance se zaměřením na finanční trhy a investice na Masarykově univerzitě. V současnosti ještě studuje na právnické fakultě mezinárodněprávní obchodní studia. Zajímá se o makroekonomii, politické dění a měnové trhy. Od září 2015 do srpna 2016 pracoval jako analytik ve finanční skupině Roklen.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.