Rok Psa na čínských trzích. Štěňata, top psi a ti zatoulaní


19:07 • 15. února 2018

Tagy: Fidelity International, Čína, Akcie, investice

Čínský nový rok začne v pátek 16. února a vládu Kohouta přebere Pes. Rok 2017 byl pro čínské akcie velmi silný. Budou investoři v roce Psa štěkat nadšením, nebo nešťastně výt? Dale Nicholls, portfolio manager Fidelity China Special Situations, nastiňuje své „top psy“ (dlouhodobé vítěze), „štěňata“ (nové příležitosti) a „zatoulané psy“ (znepokojující oblasti) pro následující rok.

Top psi (dlouhodobí vítězové) – spotřebitelské akcie

„Investice spojené se vzestupem čínské střední třídy pro mě zůstávají tím hlavním, na co se soustředím. Spotřebitelé vyžadují stále více od produktů a služeb a některé společnosti toho dokáží využít. Příkladem je pro mne China Medoing Auto,“ uvádí Dale Nicholls, portfolio manager Fidelity China Special Situations. 

Tento holding si posledních pár let vedl velmi dobře a má podle Nichollse další potenciál. Je to prodejce vozů, jehož síť se neustále rozrůstá a který úspěšně převzal řadu slabších prodejců. Klíčový je pro něj prodej aut, proto uzavřel partnerství se značkami vysoké kvality jako Porsche a Lexus. Nicméně, co odlišuje China Medoing Auto od konkurence, je přístup ke službám. Management se vedle nákupů vozů zaměřuje i na poprodejní servis, a to mu spolu s dalšími službami, jako je financování, přináší pravidelné toky peněz.

Štěňata (nové příležitosti) – farmaceutičtí distributoři

„Neustále hledám investiční příležitosti v sektoru zdravotnictví. Farmaceutičtí distributoři se ukázali jako zajímavá oblast,“ upozorňuje Dale Nicholls. Značný dopad mělo v této oblasti zavedení tzv. „dvoufakturové“ reformy, která odbourala prostředníky. Nyní jsou pro prodej léků potřeba maximálně dvě faktury, jedna od výrobce pro distributora a další od distributora pro nemocnici.

„Vlastním Sinopharm, China Resources Pharmaceutical a Shanghai Pharmaceutical, a to především pro jejich rozsáhlé distributorské sítě a poměrně hluboké finanční možnosti. S regulačními změnami a následnou změnou ve struktuře průmyslu byla tato oblast trhem opomíjena, tudíž ocenění vypadá relativně atraktivně,“ doplňuje Nicholls.

Zatoulaní psi (oblast možného znepokojení) – developerské společnosti

Developerské společnosti čelí tvrdšímu prostředí. „Po několika letech příznivé politiky a obecně se zlepšujícího prostředí trh s nemovitostmi v Číně velmi posílil. Nicméně, každý cyklus jednou končí, transakcí ubývá a zásoby se zvětšují. Vláda dnes jasně zpřísňuje politiku, ať už přes tvrdší pravidla hypoték nebo restrikcemi pro lidi kupující další nemovitosti,“ vysvětluje Dale Nicholls a dodává: „Developeři viděli během posledních dvou let ceny svých akcií značně růst, proto jsou teď jejich valuace na relativně vysokých úrovních.“

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Napsat autorovi RSS

Redakce Roklen24.czPřejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.