CFTC podpořila nápad Winklevossů na kryptoměnovou samoregulaci


08:23 • 14. března 2018

Kryptoměnová samoregulační organizace, poslední nápad bratrů Winklevossů, získala podporu významného amerického regulátora – Commodity Futures Trading Commission. Ta naposled lobovala za vznik podobné organizace během své keynote na Blockchain summitu ve Washingtonu.

Bratři, kteří stojí za bitcoinovou směnárnou Gemini, chtějí vytvořit asociaci, která by fungovala jako samoregulační orgán pro obchodování s virtuálními komoditami (jako jsou digitální tokeny a kryptoměny). Cílem neziskové organizace má být vytvoření průmyslových standardů, podpora transparentnosti a pomoc vládním regulátorům předcházet podvodům na trhu. Vzorem pro platformu byla americká National Futures Association, samoregulační organizace zaměřující se na derivátové trhy.

„Věříme, že další úroveň dohledu nad trhem s virtuálními komoditami, která bude fungovat formou samoregulace, je důležitá pro ochranu zákazníků a zajistí větší integritu trhu,“ tvrdí bratři Cameron a Tyler Winklevossi.

Členství v organizaci má být otevřené všem provozovatelům kryptoměnových směnáren a burz a over-the-counter (OTC) platforem pro obchodování kryptoměn.

Napsat autorovi RSS

Autor před nástupem do Roklenu působil jako technologický novinář specializující se na korporátní IT, TELCO, internetový byznys, ecommerce, security, nová média a fintech. Publikoval například v Hospodářských novinách, Ekonomu, přílohách Lidových novin, ICT revue, nebo serveru Lupa.cz. Po úspěšném dokončení mediálních studií 5 let působil jako šéfredaktor B2B serveru zaměřujícího se na firemní IT – ITbiz.cz. K oblasti kryptoměn se poprvé dostal v roce 2010, aktivně do nich investovat a studovat technologii veřejného blockchainu začal ale až v roce 2013.Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.