Impact Hub Brno: Největší hub v Evropě i akcelerační mašina

,
17:56 • 25. června 2018

Tagy: Impact Hub, Brno, Startup, HUB Ventures, podnikání, ČR

Impact Hub Brno je největší v Evropě a druhý největší Impact Hub na světě. Je to komunita lidí, kteří sem chodí pracovat na svých snech. Členové využívají pracovní zázemí, aby mohli přijít a měli k dispozici nejen stůl a židli, na které se dobře sedí, ale také kafe a internet. A hlavně kontakty. Nejen byznysové, ale pro nás je to hodně o vztazích, říká serveru Roklen24 ve video rozhovoru ředitelka Impact Hub Brno Irena Ošťádalová.  

„Baví nás podnikaví lidé. Baví nás, když si chce člověk vymyslet ten projekt sám a dělat na něm. Každý rok takto akcelerujeme více než stovku projektů, což z brněnského Impact Hubu dělá v České republice největší akcelerační mašinu,“ říká Ošťádalová. „To, o co se snažíme, je pomoct nejenom mladým lidem, ale vlastně komukoliv a nastavit byznys plán tak, aby podnikání bylo dlouhodobě udržitelné,“ dodává.

„Otevírali jsme 1. dubna 2015. Když jsme otevírali, tak už jsme měli na palubě nějakou stovku členů a během prvního roku to bylo 300, což z nás podle členů komunity udělalo nejrychleji rostoucí hub na světě. Po třech letech jsme skoro na šesti stovkách členů,“ vypočítává Ošťádalová.  

Letos v lednu bylo otevřeno další patro, z původních 1700 metrů čtverečních se hub rozrostl 3450 metrů čtverečních. Vzniklo deset nových kanceláří, nyní jich je celkem 40. Ve spodním patře je velká konferenční místnost a nahoře střešní zasedačka s terasou. 

V brněnském hubu má sídlo například firma Cryptomania, která se zaměřuje na rozvoj pracovních týmů i jednotlivců s využitím nových a netradičních metod. „Je nás sedm, jsme rozprostřeni mezi Prahou a Brnem, takže využíváme huby v obou městech. Sídlíme tady v Brně, kancelář tady máme rok,“ uvádí šéf firmy Zbyšek Podhrázský. 

Od léta 2015 je v hubu firma Legito, která připravuje smlouvy na míru. „Začínali jsme ve sdílené kanceláři, kde nás bylo zhruba do deseti. Ti lidé nebyli všichni z Legita, byli to různí freelanceři. Potom se náš tým rozrůstal a potřebovali jsme větší kancelář, nakonec tady na patře dvě máme dvě,“ popisuje project manager firmy Legito David Němec.  

Zázemí v hubu našla také firma XTND, která vyvíjí elektrické skateboardy. V Brně je od letošního února. Předtím dva roky působila v Impact Hub Ostrava. „Pracují tady čtyři kolegové včetně mě. Zázemí je tady perfektní, protože můžeme využívat zasedací prostory, bar a nové krásné kanceláře a office. Jsme tady spokojeni,“ uvedl Miroslav Peřina, zakladatel a šéf XTND.

 

 

Hub je inspirativní pracovní prostor kombinující výhody plně vybavené kanceláře, internetové kavárny a podnikatelského inkubátoru. Využívají jej nezávislí profesionálové, zástupci firemní či neziskové sféry a široká veřejnost, která chce pravidelně získávat nové kontakty, podněty a příležitosti. Existuje proto, aby v něm vznikaly a prakticky se realizovaly inovace. Jako podporu k tomu Hub poskytuje fyzický prostor, pořádá a hostí akce a realizuje akcelerační programy. Navíc funguje jako součást mezinárodní sítě více než 100 Hubů po celém světě, která umožňuje škálování byznysu i šíření myšlenek napříč všemi kontinenty. 


Přejít na diskusi

Přihlašte se, nebo zaregistrujte


Přihlásit se


Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.

Přihlašte se, nebo zaregistrujte

Tato sekce je dostupná zdarma pouze přihlášeným uživatelům.Přihlásit se

Zapomněli jste heslo?
Pokud nemáte ještě účet, můžete si ho vytvořit zdarma.